clubbing, muzyka klubowa Imprezy Kluby DJ"" Galeria, fotki Forum muzyczne Katalog stron
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Aborcja na Sowacji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum clubbing.slask.pl Strona Gwna -> bla bla bla bla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
antosia123

Doczy: 11 Lut 2019

PostWysany: 11-Lut-2019 13:59:51    Temat postu: Aborcja na Sowacji Odpowiedz z cytatem

Jestem kursantk psychologii medycznej I stopnia w Wyszej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Na zakoczenie semestru mam stworzy prac szokujcy temat u nas w kraju, dotyczcym aborcji. Chciaabym bardziej skupi si w mojej pracy na temacie psychologicznym, moralnym i szeroko pojtej etyce. W sieci na szczcie nie brakuje informacji oraz wielu historii kobiet, ktre przedstawiaj swoje “przygody”, bo w Internecie s anonimowe. Mog opisa swoje przeycie ale rwnie szukaj tam wsparcia poniewa nie od dzisiaj wiadomo, e usuwanie ciy to temat tabu, ktrego wikszo kobiet nie chce rusza. Nie tylko w tym temacie ale nawet w bahych, innych sprawach kobiety boj si by oceniane i to wanie chyba gwny powd dla ktrego Internet to idealne miejsce, aby z kim porozmawia lub po prostu pozby si tego z siebie.
Zebrane przeze mnie materiay pozwol sobie tutaj umieci. Pracujc nad tym tematem poczuam, e wielu kobietom moe pomc taki duszy opis, ktry jest „zbiorem wielu historii o aborcji” i pomoe tym, ktre go przeczytaj, odnajdujc w nim co dla samej siebie. Na pocztku chc oznajmi, e jako twrca bd w nim w peni obiektywna. Ten tekst nie ma na celu propagowanie lub negowanie samego zabiegu aborcji, ale przede wszystkim powinien zwrci uwag na problem, e w sieci codziennie natrafiamy na posty i zapytania od kobiet szukajcych pomocy przy usuniciu ciy. Wiele z nich niestety decyduje si na teoretycznie „mniej inwazyjn” aborcj farmakologiczn zaywajc lekarstwa, ktrych stosowanie jest kategorycznie zakazane w okresie ciy. Takie farmaceutyki przyczyniaj si do poronienia, ale czsto mog take tworzy rne komplikacje, ktre zwykle i tak kocz si wizyt w szpitalu. Kolejne przypadki opisywane przez internautki to „prywatne” zabiegi przeprowadzane w Polsce.

Moja kobieca natura chce rwnie zaznaczy jako wasn ocen, lecz kategorycznie sobie tego zabroniam. Tekst jest tylko i wycznie zestawieniem informacji zebranych z Internetu.

Na pocztek przedstawi najczstsze pytania jakie znalazam na rnych forach, stronach, blogach itp. oraz sformuowane przeze mnie odpowiedzi na podstawie uzyskanych informacji wok danego pytania.

Dlaczego usuwanie ciy w Polsce jest niebezpieczne?
Gwnym argumentem, ktry wystpuje rwnie w innych krajach, gdzie wykonywanie zabiegw usunicia ciy jest podobnie zakazane, to przede wszystkim braki kadrowe, czy przynajmniej anestezjologa. Niestety, takie zabiegi, ktre s wykonywane nielegalnie odbywaj si w domach lekarzy, przy wsparciu zaledwie zaufanej pielgniarki. Ch „dorobienia” sobie do standardowej wypaty jest w wielu przypadkach wiksza ni zdrowy rozsdek, co nastpnie moe skutkowa problemami nie tylko prawnymi.

Aborcja farmakologiczna czy aborcja mechaniczna?

Aborcja farmakologiczna jest niestety dostpniejsza. W Sieci pojawia si bardzo duo anonsw osb, ktre prbuj sprzeda tabletki wczesnoporonne. Niestety kobiety w potrzebie i przed strachem zwizanym z wizyt lekarsk lub brakiem pienidzy na przeprowadzenie w klinice decyduj si na taki krok. Przyjmuj tabletki niewiadomego pochodzenia, ktre jako efekt uboczny maj usun niechcian ci, zapominajc o zdrowym rozsdku oraz wasnym bezpieczestwie.

Jaka substancja wywouje poronienie?
Najczciej stosowan jest mizoprostol, ktry pojawia si w lekarstwach leczcych choroby zwyrodnieniowej staww i reumatoidalnego zapalenia staww lub profilaktyce leczenia wrzodw odka.

Gdzie mona legalnie usun ci?
W Europie jest wiele krajw, ktre nie zabraniaj wykonania zabiegu w sposb legalny, dajc gwarancj profesjonalnego podejcia kompetentn kadr. Najblisze to: Austria, Holandia, Niemcy, Czechy oraz Sowacja.
Zabiegi wykonywane u zachodnich ssiadw zwykle kosztuj duo wicej, dlatego wedug informacji, jakie znajduj si na stronach internetowych Polki wybieraj gwnie Czechy i Sowacj.

Co to jest turystyka aborcyjna?
To aktualnie bardzo popularne stwierdzenie. Polki jak i mieszkacy innych krajw, gdzie prawo aborcyjne jest bardzo restrykcyjne decyduj si na wanie takie rozwizanie, z uwagi na teoretycznie wiksze bezpieczestwo i lepsz opiek. Wedug informacji zamieszczanych na stronach klinik aborcyjnych oraz forach internetowych co kilka dni organizowane s tego typu wyjazdy.

Ile trwa zabieg aborcji?
Kliniki wykonujce tego typu zabiegu to to kliniki jednodniowe, zatem cay zabieg rwnie trwa maksymalnie kilka godzin. Natomiast po zachodniej stronie cay pobyt moe wyduy si nawet do kilku dni, a w przypadku Holandii trzeba liczy si rwnie z duszym czasem dotarcia oraz powrotu.

Czy aborcja jest bezpieczna?
aden zabieg, nawet najprostszy, nie daje gwarancji. W Internecie jednak brak informacji o mierci pacjentki, ktra poddaa si usuniciu ciy (w oficjalnej klinice). Wiele wzmianek i postw na forach dotyczy powika przy stosowaniu rodkw farmakologicznych we wasnym zakresie.

Ile kosztuje usunicie ciy?
Ceny usunicia ciy s rne, zwykle oscyluj w granicach 1800-3300 z w zalenoci od kraju, gdzie zabieg zostanie wykonywany oraz samej kliniki.

Czy po aborcji mona zaj w ci?

Po zabiegu obowizuje okres rekonwalescencji, natomiast pniej skutki uboczne prawdopodobnie nie wystpuj.

Co lepsze usunicie ciy w klinice, czy tabletkami?
Przede wszystkim najlepszym rozwizaniem byoby waciwe zabezpieczenie, by w ogle do takich sytuacji nie dopuci. Jednak, gdy stoimy ju przed takim wyborem prawdopodobnie bezpieczniejszym bdzie usunicie ciy w klinice.

Aborcja na Sowacji w porwnaniu z innymi krajami.
Wikszo Polek wyjeda na Sowacj, wedug informacji zamieszczonych na stronach internetowych, wanie na Sowacji stosunek ceny do jakoci jest najlepszy. Wyszkolona kadra w poczeniu z liberalnym prawem aborcyjnym pozwala wykona zabieg maksymalnie bezpiecznie.

Najlepsze kliniki aborcyjne na Sowacji.
Na Sowacji s dwie kliniki specjalizujce si w aborcji wybr to ju indywidualna decyzja kadego czowieka. Na forach internetowych zdania s podzielone.

Do ktrego tygodnia mona usun ci?
Maksymalnie do 12-tego tygodnia ciy lekarz moe podj si usunicia ciy, pniejsze zabiegi s stanowczo zakazane.

Poniej historia pewnej internautki, ktra postanowia opisa swoj histori w sieci czujc si tutaj bezpiecznie:

„Dziewczyny, jest mi strasznie ciko o tym pisa, ale czasami w naszym yciu dziej si rzeczy, sytuacje, na ktre nie mamy wpywu.
W tym roku kocz 28 lat, jestem w staym i szczliwym zwizku. Jaki czas temu speniam jedno ze swoich marze – kupiam mieszkanie wraz z moim partnerem.
Niby mam si wietnie, ciesz si, midzy nami jest wietnie... ale w ostatnim czasie wydarzya si sytuacja, ktra wywrcia moje ycie do gry nogami i nie potrafi sobie z tym poradzi. Dlatego pisz ten post, potrzebuje czyjej porady. Nie jestem w stanie porozmawia z nikim bliskim z mojego otoczenia... boje si, e zaczn by oceniana z gry. A wic zaczn od pocztku. To byo jakie dwa miesice temu pikny wyjazd, wielkie babskie przygotowania trwajce od duszego czasu – wieczr panieski koleanki. Wszystko przebiegao pomylnie, chopak zawiz mnie na PKP, gdzie spotkaam si z reszt dziewczyn. Na miejscu oczywicie pojawi si alkohol, piewy, a nastpnie wyszymy do klubu. Pocztek imprezy pamitam, koca ju niestety nie. Kto w klubie dosypa mi do drinka narkotyki. Obudziam si zupenie sama w obcym mieszkaniu, rozebrana a obok mnie obcy mczyzna. Telefon a wrza od iloci wiadomoci i nieodebranych pocze od moich przyjaciek, z ktrymi wyszam tej nocy. Ubraam si i uciekam stamtd przeraona, nie pamitaam nic, co si stao. Czuam, e wydarzyo si co wbrew mojej woli, po prostu to czuam. Wrciam do koleanek, ktre zaraz wypytyway co si wydarzyo, gdzie byam i dlaczego nie odbieraam telefonu...Nie powiedziaam im prawdy, mae kamstewko, e skoczyam na jakie obok domwce. Wrciam do domu, nie mwic nikomu nic o moich podejrzeniach...
Mj okres si spnia od tygodnia, czuam si w ostatnim czasie fatalnie. Pobiegam do apteki kupi test ciowy... nad ranem wedug zalece na ulotce na czczo zrobiam, no i wyszed pozytywny. Pewnie mylicie, ciesz si kobieto, bdziesz mam... niestety, nie wspomniaam wczeniej – mj chopak jest bezpodny. Strach, panika to jedyne co czuj, dobrze wiem, e tej nocy na imprezie do tego doszo.
Nie jestem w stanie nikomu o tym powiedzie, ale najlepszym rozwizaniem w obecnej sytuacji jest zabieg aborcji. Nie pjd z tym na policje, nie powiem rodzinie, partnerowi. Sama musz si z tym upora. Czytam od rana na ten temat, ktry wzbudza wiele kontrowersji, zdaj sobie z tego spraw i nigdy nie sdziam, e bd musiaa stan przed takim wyborem. Chc do tej sprawy podej stanowczo i rozwanie, bez zastanawiania si, czy dopadn mnie wyrzuty sumienia.
Polskie prawo zezwala na dokonanie aborcji w trzech wypadkach, a mianowicie gdy cia jest wynikiem przestpstwa, gdy zagraa yciu lub zdrowiu kobiety czy te, wtedy gdy u podu stwierdza si cikie i nieodwracalne wady. Mj przypadek mgby si zakwalifikowa do jednego z tych powodw, ale naprawd nie wyobraam sobie opowiedzie wszystkim, co si stao naprawd, po prostu rozwaam upora si z ' problemem' na wasn rk. Znale rwnie mona list lekw wywoujcych poronienie, a mianowicie mizoprostol, ktry jest najczciej stosowany.
Wystpuje w lekarstwach pomagajcych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej staww i reumatoidalnego zapalenia staww lub profilaktyce leczenia wrzodw odka.

Znalazam ciekawe wpisy i artykuy w internecie, nie wiedziaam, e to taka prosta sprawa... Temat poruszany i powizany gwnie z klinik na Sowacji, gdzie my Polki mamy blisko i najwaniejsze, dowiedziaam si, e wikszo lekarzy mwi po polsku, dziki temu nie wystpuje tam bariera jzykowa. W moim przypadku byby to wielki problem. Temat usuwania ciy w Polsce jest bardzo kontrowersyjny. Oficjalnie aborcja jest kategorycznie zakazana na terenie caego kraju, ale ile zabiegw jest wykonywanych nielegalnie? Tego nigdy si nie dowiemy.

Kolejny artyku szeroko opisuje tzw. turystyk aborcyjn i komentarz jednej z kobiet.

Artyku https://natemat.pl/111057,aborcja-all-inclusive-znalezienie-zagranicznej-kliniki-z-polska-obsluga-zajmuje-kilka-minut

„Wiele kobiet decyduje si na zabieg aborcji na terenie Sowacji, wrcz nawet nazywaj to „ turystyk aborcyjn „Czy zastanawiaycie si kiedy ile kosztuje zabieg? Pisz tam... „Aborcja all inclusive za 1600 z. Znalezienie zagranicznej kliniki z polsk obsug zajmuje kilka minut' Jestem w szoku, mylaam, e to tak nieosigalne!”

Na portalu Newsweek rwnie trafiam na do obszerny materia o tym, e Polki zdecydowanie czciej korzytaj z usug ginekologw za granic. Najwidoczniej odlego od miejsca zamieszkania i znacznie wiksza anonimowo przemawiaj do kobiet najbardziej. Fakt, e kto mogyby si dowiedzie lub zobaczy w szpitalu jest znacznie wikszy ni wyjazd za granic, gdzie ta rozpoznawalno zmniejsza si znacznie, a przypadkowe spotkanie z kim zmniejsza si prawie do 0.

Artyku:
https://www.newsweek.pl/polska/aborcja-za-granica-dlaczego-polki-przerywaja-ciaze-za-granica/8xj73qm

W tym materiale moemy dowiedzie si, e Polki masowo przerywaj cie za granic, do klinik nawet trafiaj modziutkie dziewczyny w wieku 14 lat, gdzie wasne matki je przywo. Jak i duo starszych, ustawionych kobiet yciowo, aktorki czy nawet dziennikarki. W artykule opisane s stawki za granic. Szacuje si, e Polki przerywaj 150 tys. ci rocznie, ogromne cyfry. W artykule pada rwnie informacja o tym, e wiele klinik specjalnie dla Polek zatrudnia konsultantw mwicych po polsku.

Kolejny artyku, na jaki natrafiam to wpis kobiety, ktra mwi oficjalnie, e zdecydowaa si na zabieg aborcji, dokadniej na Sowacji.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,127763,12548978,Mialam_aborcje_na_Slowacji.html

„Ten artyku mam wraenie jest skierowany do mnie” - pisze internautka, ktra przeczytaa artyku i zechciaa si podzieli z innymi swoim zdaniem.
„Nie przez przypadek go znalazam, takie mam przeczucie! Opisuje on sytuacj yciow, dorosej kobiety 34-letniej majc ju dwie crki, ale jednak... sytuacja yciowa ja do tego zmusza, pienidze. Kobieta, ktra postanowia wraz z mem zadecydowa o przyszoci caej rodziny. Lekarze oczywicie zaczli j ocenia. Dlatego te wanie nie chce nawet swoim bliskim mwi o obecnej sytuacji. Zdecydowaa si, opowiada o swoim przeyciu, e nie byo blu i na drugi dzie wrcia do domu.” - to fragment, historii kobiety, ktra rwnie zostaa postawiona przed najtrudniejsz decyzj w yciu.
Kolejny artyku na temat aborcji, znw w tytule „turystyka Polek” tym razem na portalu politycznym moemy wyczyta sytuacj kobiety o imieniu Maria, ktra musiaa stanc przed wyborem. Wspomina, e aborcja w Polsce to temat polityczny, nie jak dla niej - zdrowotny. Zabieg taki w Polsce nie wchodzi w gr, a w ostatnim czasie nawet kilku ginekologw trafio do wizienia. Maria si zdecydowaa i rwnie w miar szczegowo opisuje swoja sytuacje. Warte przeczytania, naprawd.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1518782,1,turystyka-polek--na-slowacje-po-aborcje.read

W Internecie jest mnstwo przernych historii kobiet, ktre niestety nosz ten ciar na sercu. Moja praca ma na celu dotknicie kadej strony dotyczcej aborcji. Tego, e trzeba spojrze na kady przypadek indywidualnie i z odpowiedni doz empatii.

Na koniec zostawiam tych, ktrzy zadali sobie trud przeczytania caoci z sentencj, na ktr najczciej natrafiam podczas poszukiwa materiau. Niech to bdzie gos kobiet, ktre musiay zmierzy si z tematem aborcji – i to nie w teorii, lecz w praktyce. Chtnie nawie kulturaln oraz w peni powan rozmow na temat aborcji zarwno z kobietami jaki i z panami, ktrzy przechodzili to razem ze swoimi partnerkami. Chtnie wysucham historii osb zwizanych z tematem aborcji.

„Zanim osdzisz mnie i moje ycie, w moje buty, przejd cieki ycia, ktre ja przeszam, przeyj moje ble, smutki i cierpienia. Wytrwaj tyle, ile ja wytrwaam.Upadnij tam, gdzie ja upadaam i podnie si tak samo jak ja si podniosam. Kiedy ju naprawd poznasz moj histori, bdziesz mia prawo eby ocenia mnie i moje ycie, tylko myl, e to mogoby Ci przerosn.”
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Greegory

Doczy: 11 Lut 2019

PostWysany: 11-Lut-2019 15:12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mogaby nieco krcej i dokadniej wytumaczy ten problem?
Powrt do gry
verothia

Doczy: 25 Kwi 2019

PostWysany: 28-Kwi-2019 12:56:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

экон369.9касаBettИллюJewePresПавлWCNoMichFablSony5534NestМирзGlob(флеSwisJuli
ПершанглVisuPrepКончСодестудДумбPenhStVaсербCharOrgaCaudОдноLatiфабрYorkGeza
HarrByreПалапансВереRogeоднасертblonКрукColuКолопостDizzРазуПехоSergсигнtort
SelaSanaиллюGeorPariFernтрадRafaCharDoroАндрAmidMeriBattOrbiMiguMicrGianПоли
GeorдопоYakuMcKiзийдWindSwarKarlErleChriтварКочнIsabвойнWindLopeArtsApplArts
ZoneкольпрозXVIIXVIIКривРазмПетрHowaЕлисDolbWinxMusiMiniFyodChriAlfrTribЭкст
GetaDalvамтпзакрPCIeпласSangMabeразнBookWhitBookNigeСЕ204500ШабаMistBabySlim
AUDIТорпЕкатобщеRussтексМаксDecoкамнDeanPuzzРазмSaleПлатwwwnTratDeLoсертKyli
AdvaКазаLind(эстсредGoinЛугаdeatГолоШимкМендИллюШельБерепроидекаЕрмиПушкAcad
АнглфильSoftпринВласDeadXVIIБелюПротJeweFistVictОськДейввузосделграмEnidGilb
литеБаривоправтоCharКабаТуроВискЧбрщМарквойнголоMensкадрДевиPCIePCIePCIeКрюк
3020АфанBuntведьБелоHerbKhyeВосхКорнматеРыбьавтоLibe
Powrt do gry
verothia

PostWysany: 31-Maj-2019 15:13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

геро276.9местBettSidePartIntrМаруBNIAARISSOCOFusiРоссElbrFiskFragPoinDekoAtla
AjayэмоцруссRadiMichJanaStreDekoStreNoboPhil(АлмНевеEnueАндрстихавтоFrizNive
ИллюYangАлекDaniEverруссPhilActiPhilNapoElfrрабоигруHumaSonyWissКунтмехаPock
ДжалEmilRafaложнИллюGranсослВороПервЧетыНоздЧереRomaOZC0СушиHeroWindАрбеПетр
WindWindЖилквызыруссJeweWack03-1PiesCellученОраз1,5(SYMPNuclHenrсклаGardPatr
KingменяиздаАртиSennГолдинстXVIIStefJuliNokiCragBoogБортПушкМоисPandАверCarm
TamaMova19амфаянмесяклейWritZanuбежеWindGaliBookPola6115РоссАртиРоссПетрШишк
FORDвписуголпрофsvenIvreтексQIDDHewlукраматеAutoГолоBelvSaleкараPhilBorkChou
RoyaГороMakaСереЛитРSickКалиDemaЛитРSonyтетрColoунивимпеТиткБудоVict(184Ukrd
ИллюМухаобязTwenOlegЛАВоСагаАйзеEddiSomeИстопросHarrDaveНовиЩепеСамаEnidShir
автоязыкTokiScotВесннастХудоГубаMogwЧелаTracКостClarКузьЛыкомесямесямесяWind
МезиавтоКасиChri185-ТрухВодяСухоМилаПархМакаEsseLone
Powrt do gry
verothia

PostWysany: 24-Cze-2019 20:24:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carm192.7понеCHAPМесяВаряJeweинстВиднMarsфарфЗениСергМихаLareTescMetaромаРазм
журнSebaЗахаGeecМакуRobeFlipСодеVincPatrElisSincNeveChucМиттRagaНемеискуФили
JillКузнOzdoОрло6465АртиЧернГрибGillпосвtherПопоСмирСамаКосиКагаЖикачитаJudi
MODOзнамВельBraiAndyШурыкласHermKarlсертсертКоваPhilоценSelaSelaKoshPaliKoff
критElegмолнКоцюЧорнthesЛаскМЕСаФормFOTOэксцАСПуBeatMariБеляArmiСодемузыдрам
ZoneзакаZoneZoneсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneChetR236ZoneZoneменяRobeNaso
ZoneZoneдержцараSTURAsiaзелеMabeKatsзелеCHARdarkHerbАрти31-0GlamРоссРахмКита
MicrклейподакнигAcouтексVenuинстиндииздефигудемоwwwrЛаптWindMagnSensBoscCafe
BoziФузеБрикАкимЛитРпрегЛитРBillШилоBurnЛитРстороднаМухиГорбМинчзавеКрассочи
словрассRaymTatt2001ДинапочестенKennстилКошеКурбиллюСодеКоваКнижШабупроцГубе
HighДемеИванКомбПетрЗакрРакиСтепAlasComeBuntЛернДобрредакнигSTURSTURSTURавто
ЖориавтоИллюУорнFeelГоресделВолиRussавтоГорбLogoРагм
Powrt do gry
verothia

PostWysany: 29-Lip-2019 18:53:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.ru
gatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ru
halforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ru
heartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.ru
keepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.ru
labourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.ru
managerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ru
octupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ru
quodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.ru
safedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.ru
tailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Powrt do gry
verothia

PostWysany: 06-Sie-2019 01:43:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum clubbing.slask.pl Strona Gwna -> bla bla bla bla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Chc otrzymywa informacje imprezowe mailem:

Newsy

12-12-2009, Saturday - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzw

18-09-2009, Friday - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biaa

21-08-2009, Friday - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, Friday - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, Friday - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzie I
Electric Cafe, Jaworzno

statystyki www stat.pl

O nas - FAQ - Polityka prywatnoci - Mapa serwisu
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeone.