Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

25-11-2005, piątek

Electro Aspect

Cosmo, Katowice
DJs:
Rebus [Skylark Rec./Łódź]
Mishka [mishka.edj.pl]
Siasia [KO.Booking/Ego]
Start: 21:30

MIShKA pochodzi ze śląska i tam też stawiał swoje pierwsze kroki muzyczne.
Muzyką interesował się od tak dawna, że nie pamięta już nawet od kiedy. W
2000 roku zaczynał od zabawy dźwiękiem tworzonym przez komputer jednak już
wtedy czuł, że bardziej pociąga go analogowe brzmienie. Wtedy też zaczął
kupować swoje pierwsze analogowe płyty i w 2004 roku nabył wymarzone
gramofony. W maju 2004 zagrał pierwsza imprezę i od tego momentu zaczął
regularnie odwiedzać kluby na całym Śląsku.

Początkowo fascynowały go dźwięki strikte vokalno-housowe, jednakże jego
muzyka ewaluowała w stronę bardziej odważnych brzmień i jak na razie
zatrzymała się na niemieckiej elektronice, którą to jest zafascynowany po
dzień dzisiejszy.

W swoich setach stara się nie zamykać w jednym gatunku muzycznym przez co
minimalistyczne dźwięki okrasza bardzo często elektryka oraz połamanym
bitem.

W tej chwili jego setów można słuchać w klubach całej polski, zagrał między
innymi w takich klubach jak warszawskie luztra, katowicki inkubator,
cieszyńska starówka, krakowski prozak u boku między innymi takich djeji
jak: 3channels, 105l, irq, chris mouton, oscarsix, pulp, malfunktion, seb,
adamus.

Prowadzi także swoje stronę w sieci www.mishka.edj.pl gdzie można posłuchać
jego setów, obejrzeć zdjęcia, krótkie filmy oraz dowiedzieć się o
nadchodzących bookingach.


Rebus
Debiutował w 1992 roku kiedy to dopiero tworzyły się zarysy kultury klubowej w Polsce, zdominowanej dotąd przez kicz Manieczek i disco polo. Ekscentryczny styl serwowanych przez niego setów przeznaczony jest dla znudzonej pop shitem publiki poszukującej brzmień niekonwencjonalnych.
Był jednym z pierwszych w Polsce, którzy zaryzykowali granie imprez techno, zresztą dosyć niekonwencjonalnie bo z kaset magnetofonowych. Od lat wyznacza pewien rozpoznawalny trend i modę na techno brzmienia, które w industrialnej Łodzi przeżywały swój złoty okres za sprawą legendarnego już klubu New Alcatraz. Kontynuacją tych tradycji były coroczne Parady Wolności, na których Rebus był stałym rezydentem i nieodłącznym członkiem didziej składu ze swoimi charakterystycznymi kawałkami spod znaku niemieckiego techno, gromadząc przed sceną wiernych fanów… Stawał się twórcą coraz bardziej wszechstronnym, występy lajf dla ograniczonej ilościowo publiczności zamienił na radiowe fale przeprowadzając skomasowany atak na młodzieżowe gusta!
Przez 5 lat jego sety elektryzowały eter stacji Manhattan, w którym co piątek prowadził nocne audycje, cieszące się olbrzymia popularnością słuchaczy spragnionych oryginalnych brzmień.
Obecny od 13 lat na scenie klubowej zalicza się do czołówki polskiej didżejki, co potwierdzają rankingi i zestawienia poczytnych klubowych periodyków. Ta fala popularności i utrzymywanie się na topie to efekt jego ciągłych poszukiwań najbardziej wyrafinowanych muzycznych klimatów. Rebus, nie tylko "gra" ale i bywa na prestiżowych imprezach w kraju i zagranicą (urodziny Gigolo Rec w Berlinie), doświadcza tam najnowszych trendów w muzyce klubowej, a dokonując ich transgresji na rodzime parkiety nadaje swoim występom absolutnie zachodni standard.
W doborze kawałków kieruje się swoim doskonałym gustem i niezawodną intuicją. Styl muzyczny w jakim porusza się dj Rebus to nie tylko gwarancja szalonej nocnej zabawy, ale pewien ogólny trend post-punkowej konwencji przeniesionej na dance flor za pomocą wibrujących elektro bitów. Dzisiejsza moda na elektro saundy w muzyce pop, wzmogła tylko apetyt na sety Rebusa, który od lat wierny takiej stylistyce jest w niej totalnie autentyczny i niebanalny! Jako właściciel najlepiej prosperującego sklepu płytowego w Polsce Skylark Rec. (w którym zaopatrują się niemalże wszystkie znane "gwiazdy" kultury klubowej kto? to już niestety tajemnica zawodowa) ma nieograniczony dostęp do nowości płytowych i promówek. To olbrzymi atut jego zgrabnie zmiksowanych lajf aktów, właściwie niemożliwych do podrobienia, wyprzedzających klubowe mody o całe miesiące.
Rebus, to nie tylko lider ekipy Skylark, właściciel sklepu z płytami, organizator imprez i koncertów, czy animator łódzkiej sceny elektro... Całokształtu jego wszechstronnej działalności dopełnia wieloletnia współpraca z artystami różnych inklinacji i proweniencji (graficy, dziennikarze, muzycy) od lat stojącymi w kontrze do komercyjnego zepsucia i jałowości polskich twórców. Dj Rebus to rozpoznawalna marka, której renomę podnosi nie tylko doskonały poziom granych przez niego imprez ale i szerokie grono młodych naśladowców spośród początkujących elektro maniaków. Mimo komercyjnego sukcesu nadal pozostaje stuprocentowo wierny swoim punkowym inklinacjom i undergroundowej aurze Łodzi, w której kształtował się jego specyficzny wizerunek i oryginalny styl.
Uprawia swoistą filantropię organizując od 200? z pomocą przyjaciół kultowe już cykliczne imprezy HOSPITAL UNIT (przeznaczone tylko dla ścisłego grona wtajemniczonych znajomych!). Jest artystą niezwykle zapracowanym. Był gościem każdego znanego klubu w Polsce, w wakacje grał imprezy na Ukrainie, nie zabrakło go również na żadnej ważnej nadbałtyckiej letniej balandze. Największym przedsięwzięciem i osiągnięciem 2004 roku było z pewnością dla Rebusa zagranie imprezy ze swoistą ikoną elektro-stylu Dawidem Carettą z Gigolo Records.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_