Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

30-09-2005, piątek

Olav Basoski

Stary Mega Club, Katowice
DJs:
Olav Basoski [Rootz Records/Amsterdam/Holandia]
Alex Romano [Rootz Records/Amsterdam/Holandia]

Beatoholikz Soundsystem:
MafiaMike
Kookie
Phill
Mr Hide -vocal
Fokus -vocal
Dominique -vocal

MalFunkTion [MegaClub/Fantomas]
R. Sinner [Fantomas Crew]

wizualizacje:
Taxi Drivers
Bilet:
15/18zł *
Start: 21:00

Bilety:
przedsprzedaż 15 zł
w dniu imprezy 18 zł

rezerwacja biletów: basoski@fantomas.com.pl

30.09 w Katowickim MEGA CLUBIE Basoski poraz pierwszy stanie za deckami na polskiej ziemi! Imprezę rozbuja Beatoholikz Soundsystem, a dla miłośników surowszego oraz bardziej progresywnego grania - dolny bar opanują rezydenci oraz breaki Philla.

Olav Basoski
Tej postaci nikomu znającemu się chociażby minimalnie na muzyce klubowej przedstawiać nie trzeba. Guru, bezwzględnie jeden z najważniejszych producentów i DJi w historii house na świecie, jedna z nielicznych prawdziwych ikon kultury klubowej. Jego Samplitude';y zmieniły oblicze tej muzyki, czyniąc współzałożoną przez siebie wytwórnię WORK kultowym symbolem jakości. Absolutny mistrz świata w dziedzinie tworzenia mocy opartej o groove, autor niezliczonej ilości absolutnych bomb house ostatniego dziesięciolecia. Aktywny jako Dj od początków lat 80tych. Osiadł w ognisku domowym, skupiony całkowicie na pracy w studio jak i prowadzeniu swojego labela ROOTZ Records, odrzucał wszelkie oferty bookingowe z całego świata przez ostatnie lata. Ukończywszy materiał na swój pierwszy, debiutancki Longplay, z którego pierwszy, mający się ukazać niebawem i opatrzony wideoklipem, singiel – Waterman, za namową Alexa Romano chce przypomnieć światu, że oprócz warsztatu studyjnego umie tez mistrzowsko obsługiwać dj'ską konsolete. Będąc synem Polskiego jazzmana - emigranta, po raz pierwszy odwiedzi ten kraj!.

Pasja Olava Basoskiego, do tanecznych brzmień miała swój początek w końcu lat 70. Doskonaląc technikę mixowania w początkowych latach 80tych Olav Basoski ustanawia sobie wcześnie swój życiowy cel, jakim jest tworzenie muzyki. Jego pierwsze owiane juz wtedy legendą mixtape'y przekazywane z rąk do rąk w rejonie jego rodzinnego miasta Haarlem i jako jedne z pierwszych w historii mają swą emisję w Holenderskim National Radio. W 1986 roku trafia do aresztu za publikowanie muzyki w pirackiej radiostacji. Wraz z rozwojem technologii komputerowych coraz bardziej fascynuje go tworzenie muzyki elektronicznej. Zainspirowany dawno zapomniaymi juz, niegdys gigantami jak Babyford czy Innercity, łącząc umiejętności nabrane w swej dziennej pracy przy masteringu dla CBS records, wydaje w krótce swój pierwszy vinyl jako "6 Bells All" , a za nim kolejne pod pseudonimami Sil i World Series of Life w Amsterdamskim Rhythm Records, z którym pozostaje związany przez kolejne 10 lat. W 1993 roku Olav Basoski zakłada wraz z Erickiem E jeden z najbardziej znanych potem na świecie w historii muzyki house label, Work Records. Owocuje to coraz lepszymi wspólnymi wydawnictwami wydawnictwami jako Sil, Pancake i pod wieloma innymi pseudonimami. Po producenckim rozwodzie z Erickiem pragnącym bardziej skoncentrowaćsię na graniu, Olav daje początek obecnie jednej z najważniejszych serii w historii muzyki klubowej - Samplitude. Licząca sobie ponad 50 utworów zawartych na 13 wydawnictwach seria staje się wraz z logiem Work jedną z najlepiej sprzedających sie i najbardziej rospoznawanych marek house na swiecie. W między czasie Olav wypuszcza słynny mega hit "Opium Scumbagz" na Brytyjskim Defected i remixuje wszystkich najważniejszych twórcó muzyki tanecznej tego oktesu, od Mobiy'ego po James'a Brown'a, od Bob'a Marley'a po Hatirasa i od Aarmina Van Burren'a po Todd'a Terry. Cały czas podróżuje grając sety po calutkim świecie, od Toronto do Tokyo, od Ibizy po Londyn. Obecnie całkowicie zajęty kierowaniem wraz ze swymi przyjaciółmi Alexem Romano i DJem Silveriusem wytwórnią Rootz Records, nie traci kontaktu z DJ'ką oraz nadal kieruje się swoja największą pasją : tworzeniem muzyki house. Po wydaniu 4 EP'ek Water Fire Rhythm Love postanawia skompilować je i dodając nowe, niepublikowane utwory, wydać jako Longplay. Planowany singiel "Waterman", opatrzony videoclipem, na pewno zrobi ogromne zamieszanie na światowych listach, kiedy oficjalnie się pojawi.

Alex Romano
Alex urodził się w Haarlem, w Holandii. Już w wieku lat czternastu zafascynowała go muzyka disco. Wsłuchiwał się wtedy w swych ówczesnych ulubionych producentów/remixerów, jak Shep Pettibone, Lary Levan i Francois Kervokian. Pod koniec lat 80'tych w jego życiu pojawił się house. W 1987 roku zagrał pierwszego seta w jednym z lokalnych klubów w Haarlem, i zaczął robić to regularnie w swym rodzimym mieście. W 1991 roku Alex poznał swojego w tej chwili najlepszego przyjaciela, Olava Basosokiego, z którym produkował ich wspólne pierwsze wydawnictwa jako 6 BELLS ALL, SIL i LAROCHE. Wspołprodukował także Samplitude vol.1 i 4 Olava Basoskiego, która to słynna na cały świat seria nadała wytwórni WORK status kultowej na scenie house lat 90'tych. Solo zaś wydawał pod jej szyldem regularnie swe produkcje jako JOHNNY KING. W 2003 roku zainaugurował swym wydawnictwem "Penetration" start stworzonego wraz z Olavem Basoskim i DJem Silveriusem labela ROOTZ RECORDS, wypuszczającego regularnie „funky bomby” spod młotka tych trzech panów. Samo „Penetration” zrobiło spore zamieszanie swego czasu na przeróżnych listach, przyczyniając się do tego iż produkcje Romano grają dzisiaj takie sławy jak Roger Sanchez.

Beatoholikz Soundsystem (Katowice/Warszawa)
Projekt LIVE będący połączeniem sił DJs i MCs dający w efekcie niespotykaną, wysoce energetyczną fuzję electro ,breaków i hip-hop'u. W jego skłąd wchodzą: Fokus, frontman legendarnej formacji Paktofonika która otworzyła nową erę w polskim hip-hopie, obecnie członek odnoszącej ogromne sukcesy formacji Pokahontaz. Mr.Hide - znany z wielu projektów klubowych, nierzadko wydanych na przeróżnych kompilacjach, we współpracy z wieloma zagranicznymi, jak i czołówką polskich DJ, klubowy MC, oraz frontman formacji Aquarium. Tworzy nią wraz z mającym na koncie pierwsze wydawnictwa winylowe (label Machinegun Ibiza UK), dj i producent electro house Mafia Mike występujący w duecie z wokalistką Dominique. Phill weteran południowopolskiej sceny house/breakbeat, oraz Kookie, założyciel Beatoholikz, jedna z najaktywniejszych postaci Śląskiej dj'ki, promotor odpowiadający za wiele bookingów zagranicznych oraz współorganizatr licznych eventów klubowych.

Rootz Rec.
Label założony w 2003r, przez trzech przyjaciół Olava Basoskiego, Alexa Romano i DJa Silveriusa - jako nowa przestrzeń ich kreatywności artystycznej. Kilkunastoletnie, zarówno twórcze jak i managerskie, doświadczenie zdobyte w wielu wytwórniach pozwoliło wyeliminować pewne przykre standardy panujące w branży, ale przede wszystkim zachować wolną rękę. Basoskiego, nikomu zainteresowanemu tą tematyką, nie trzeba przedstawiać. To jedna z ważniejszych postaci w historii muzyki house na świecie. Jest on zdecydowanie najważniejszym filarem ROOTZ, najbardziej produktywnym i rozpoznawalnym. Silverius jak na razie po rewelacyjnej latino pompie „el Vibe Latino” siedzi cicho i trzyma łapę na interesach wytwórni od kuchni. Natomiast Alex Romano to artysta, którego sylwetkę prezentujemy także w tym wydaniu PULLZa (znajdziecie wywiad z nim przeprowadzony z okazji jego wizyty w naszym pięknym kraju na 2 imprezach 14 i 15 stycznia). Jak do tej pory owa koalicja popełniła 11 wysoko energetycznych wydawnictw, m.in. mega sztos zdecydowanie rządzący ostatniego lata na wszelkich dancefloorach chłonących tego typu beat - mowa o "Waterman" Olava Basoskiego, który nie tylko zdominował wszystkie tematyczne holenderskie listy, ale również rozgrzał niejeden parkiet na Ibizie. Ten Ogromna energia, pompujące, mocne beaty, harmonie, naturalne, brzmiące czasami organiczno - akustycznie sample wyposażone w ogromny pozytywny power. W wydawnictwach ROOTZ słychać profesjonalną siłę. Wraz z Olavem Basoskim w Polsce wystąpi także wspomniany wcześniej Alex Romano, z którym od kilkunastu lat tworzy muzykę a od kilku prowadzi Rootz Records. Kilkanaście lat na scenie owocujące niespotykanym doświadczeniem w wyczuciu publiczności, jako producent natomiast autor wielu odnoszących ostatnio ogromne sukcesy wydawnictw, rozchwytywany na tegorocznym Miami Winter Music Conference jeden z najgorętszych producentów funky house ostatniego roku . Zapewne potwierdzi swoją klasę, którą pokazał goszcząc w Polsce na w styczniu 2005 roku.


TimeTable:
scena:
22:00 - 01:00 bEAToHoLIKz Soundsystem
01:00 - 03:00 OLAV BASOSKI
03:00 - 05:00 ALEX ROMANO
04:00 - ? b2b

dolny bar:
21:00 - 23:30 Phill
23:30 - 02:00 R.Sinner
02:00 - 04:00 MalFunkTion
04:00 - ? b2b


info:
www.beatohlikz.org.pl
www.megaclub.pl
www.fantomas.com.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_