Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

30-08-2009, niedziela

Festiwal Tauron Nowa Muzyka #4 - dzień III

Kopalnia Katowice, Katowice
DJs:
Scena live:
Jacaszek
Mum
Dan Deacon & Ensemble
Pogodno

Scena club:
Onra
OSTR
Roots Manuva
Bilet:
szczegóły w tekście

Bilety
czerwiec - lipiec:
- karnet 3 dni - 105 zl,-
- jeden dzien - 60 zl,-

sierpien:
- karnet 3 dni - 125 zl,-
- jeden dzien 70 zl,-

do nabycia:
www.ticketportal.pl
www.ticketpro.pl
www.shortcut.pl


Line up i opis dnia I festiwalu
Line up i opis dnia II festiwalu


Miejsce festiwalu:W dniach 28-30 sierpnia 2009 r. Katowice zamienią się w jedno z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski, tu bowiem po dwuletniej przerwie odbędzie się czwarta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Tegoroczny Festiwal,. to nie tylko tradycyjny już dobór wykonawców, oparty o to, co we współczesnej muzyce elektronicznej najciekawsze, ale także zupełnie nowe miejsce – teren byłej kopalni węgla kamiennego „Katowice.” Mieszczące się w ścisłym centrum miasta budynki pokopalniane mają szanse stać się w tym roku prawdziwą Mekką dla wielbicieli progresywnych brzmień, a industrialna sceneria, pełna tajemniczych maszyn doskonale podkreśla splot tradycji i nowoczesności, stanowiący jeden z najważniejszych wyróżników tego festiwalu, od samego początku związanego ze Śląskiem.

W takich właśnie warunkach, w ciągu trzech dni zaprezentują się twórcy, których płyty w przeciągu ostatnich kilku lat wywarły znaczący wpływ na scenę muzyki elektronicznej, nie zabraknie także najciekawszych debiutantów.

Finałowy dzień Festiwalu to ponownie doskonała mieszanka wyrafinowanego eksperymentu z muzyką, która potrafi każdego porwać do tańca. Wtedy to właśnie będzie okazja do zobaczenia jednego z największych szaleńców współczesnej elektroniki – Dana Deacona, który z towarzyszeniem 15 osobowego zespołu, wykona kompozycje ze swojego najnowszego albumu – Bromst, o którym już dzisiaj mówi się, że jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do tytułu najlepszej płyty nagranej w 2009 r. Miłośnicy nieco spokojniejszych dźwięków będą mogli odetchnąć w niedzielę podczas występu kolejnego artysty – francuskiego DJ-a, ukrywającego się pod pseudonimem Onra i posłuchać w jaki sposób sięgając po klasyczne hip-hopowe motywy i rozwiązania oraz czerpiąc pełnymi garściami z muzyki Dalekiego Wschodu, stworzyć dzieło, które wymyka się wszelkiemu opisowi. A dla wielbicieli baśniowych klimatów i eterycznych melodii, granych zarówno na tradycyjnych instrumentach, jak i przy wykorzystaniu rozbudowanego zestawu urządzeń elektronicznych, dopełnieniem tego wieczoru będzie bez wątpienia występ cieszącej się olbrzymim uznaniem w Polsce islandzkiej formacji Mum.

To oczywiście jeszcze nie koniec atrakcji czwartej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, któremu oprócz wspaniałej muzyki, będą również towarzyszyły inne niespodzianki, takie jak zawody w turbo-golfa czy wycieczki po industrialnych zabytkach Śląska, zorganizowane w ramach projektu Alternatiff Turistik. Pełny plan Festiwalu oraz powiązanych z nim wydarzeń można odnaleźć na stronie internetowej: www.festiwalnowamuzyka.pl.
Bio artystów:

Mum

Islandzka formacja Mum to kolejna gwiazda czwartej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Podczas swojej kolejnej wizyty w Polsce, muzycy będą promowali materiał z zapowiedzianej na 24 sierpnia płyty "Sing Along to Songs You Don't Know", którym wracają po dwuletniej przerwie. Założona w 1997 roku grupa w bardzo krótkim czasie zaczęła być wymieniana jednym tchem razem z takimi gwiazdami muzyki elektronicznej jak Bjork czy Gus Gus, artystami również wywodzącymi się z Islandii, przyczyniając się w ten sposób do wzmocnienia pozycji tej wyspy jako jednego z najważniejszych punktów na mapie każdego miłośnika nowych brzmień.
Charakterystyczna muzyka, w której delikatne melodie przeplatają się z niepokojącymi dźwiękami elektroniki i wielogłosowymi harmoniami oraz baśniowy klimat piosenek, przywołujący na myśl Krainę Muminków, od której zespół wziął swoją nazwę, natychmiast znalazła rzeszę wielbicieli na całym świecie. Sześć albumów oraz widowiskowe koncerty, z których kilka odbywało się pod wodą sprawiły, że w ciągu 12 lat istnienia grupa zdobyła status jednego z najciekawszych zjawisk na scenie muzyki popularnej. Ich występ w postindustrialnych przestrzeniach KWK Katowice będzie bez wątpienia jednym z najciekawszych punktów festiwalu.


Line up

Rondo Sztuki
13.00 - Warsztaty fotograficzne: Jacek Kołodziejski

Live Stage
18.00 - Pogodno
20.00 - Jacaszek
22.00 - Mum
00.00 - Dan Deacon

Club Stage
19.00 - Onra
21.00 - OSTR
23.00 - Roots Manuva


Strona festiwalowa:
www.festiwalnowamuzyka.pl

Organizator:
www.moremusicagency.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_