Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

29-08-2009, sobota

Festiwal Tauron Nowa Muzyka #4 - dzień II

Kopalnia Katowice, Katowice
DJs:
Scena live:
Oszibarack
Planningtorock
Jon Hopkins
Fever Ray

Scena club:
Minoo
C.H. District
Tim Exile
Zova
Hudson Mohawke feat. Dj Marico Motto
Flying Lotus
Bilet:
szczegóły w tekście
Start: 18:00

Bilety
czerwiec - lipiec:
- karnet 3 dni - 105 zl,-
- jeden dzien - 60 zl,-

sierpien:
- karnet 3 dni - 125 zl,-
- jeden dzien 70 zl,-

do nabycia:
www.ticketportal.pl
www.ticketpro.pl
www.shortcut.pl


Line up i opis dnia I festiwalu
Line up i opis dnia III festiwalu


Miejsce festiwalu:W dniach 28-30 sierpnia 2009 r. Katowice zamienią się w jedno z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski, tu bowiem po dwuletniej przerwie odbędzie się czwarta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Tegoroczny Festiwal,. to nie tylko tradycyjny już dobór wykonawców, oparty o to, co we współczesnej muzyce elektronicznej najciekawsze, ale także zupełnie nowe miejsce – teren byłej kopalni węgla kamiennego „Katowice.” Mieszczące się w ścisłym centrum miasta budynki pokopalniane mają szanse stać się w tym roku prawdziwą Mekką dla wielbicieli progresywnych brzmień, a industrialna sceneria, pełna tajemniczych maszyn doskonale podkreśla splot tradycji i nowoczesności, stanowiący jeden z najważniejszych wyróżników tego festiwalu, od samego początku związanego ze Śląskiem.

W takich właśnie warunkach, w ciągu trzech dni zaprezentują się twórcy, których płyty w przeciągu ostatnich kilku lat wywarły znaczący wpływ na scenę muzyki elektronicznej, nie zabraknie także najciekawszych debiutantów.

Sobota – drugi dzień Festiwalu – to natomiast okazja do zapoznania się z twórczością kilku niekwestionowanych gwiazd szeroko pojmowanej sceny elektronicznej. Jedną z nich będzie Tim Exile, okrzyknięty przez media branżowe nowym Davidem Bowie, któremu w ciągu kilku lat kariery scenicznej udało się przedefiniować i na nowo określić takie gatunki, jak drum’n’bass czy IDM, łącząc przy tym doskonałe wyczucie muzyki tanecznej z umiejętnym eksperymentowaniem z przyzwyczajeniami odbiorców. Druga wielka gwiazda wieczoru – Flying Lotus – amerykański DJ i producent, to człowiek odpowiedzialny za album Los Angeles, uznany przez wielu krytyków i komentatorów za najlepsza płytę, jaka powstała w ubiegłym roku i jeden z najciekawszych eksperymentów ostatnich lat, pokazujący zupełnie odmienne podejście do instrumentalnego hip-hopu. Doborowej stawki twórców dopełnią Jon Hopkins – gwiazda wytwórni WARP, którego ambientowe kompozycje doczekały się wielkich pochwał ze strony samego ojca gatunku Briana Eno, angielska performerka i wokalistka Planningtorock, łącząca w swojej twórczości elementy opery, hip-hopu, agresywnej elektroniki spod znaku digital hardcore z popowymi melodiami i rozbudowanymi instalacjami wideo oraz rewelacyjny debiutant Hudson Mohawke, który po wydaniu kilku zaledwie singli i jednej EP-ki został namaszczony na jedna z największych nadziei współczesnej muzyki tanecznej, z olbrzymią swobodą poruszając się po tak zdawałoby się nie przystających do siebie gatunkach, jak grime i IDM. Kulminacyjnym punktem tego dnia Festiwalu będzie zaś bez wątpienia pierwszy w Polsce występ wokalistki legendarnego duetu The Knife – Karin Andersson, która przyjedzie ze swoim najnowszym projektem – Fever Ray. Trudno sobie wyobrazić lepszą oprawę dla mrocznych i zimnych kompozycji szwedzkiej artystki, której cała twórczość skupia się wokół odnajdowania humanistycznego pierwiastka w świecie opanowanym przez maszyny i technologie, niż postindustrialne przestrzenie śląskiej kopalni.

To oczywiście jeszcze nie koniec atrakcji czwartej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, któremu oprócz wspaniałej muzyki, będą również towarzyszyły inne niespodzianki, takie jak zawody w turbo-golfa czy wycieczki po industrialnych zabytkach Śląska, zorganizowane w ramach projektu Alternatiff Turistik. Pełny plan Festiwalu oraz powiązanych z nim wydarzeń można odnaleźć na stronie internetowej: www.festiwalnowamuzyka.pl.


Bio artystów:

Fever RayObecna na scenie od 1994 r. Karin Elisabeth Dreijer Andersson, to jedna z najbardziej tajemniczych, a jednocześnie wpływowych postaci związanych z nowymi nurtami w muzyce popularnej. Po raz pierwszy pojawiła się jako wokalistka zespołu Honey Is Cool, momentalnie przykuwając uwagę odbiorcy charakterystycznym głosem i tekstami, w których dziecięca naiwność łączyła się z dojrzałymi przemyśleniami kobiety na skraju załamania psychicznego. W pięć lat później, przy pomocy brata, rozpoczęła działalność pod szyldem The Knife, zespołu, który w przeciągu 10 lat istnienia całkowicie odmienił i przedefiniował gatunek określany mianem synthpopu. Udało się tego dokonać przy pomocy zaledwie trzech regularnych albumów i płyty z muzyką do filmu Hannah med. H. Ogromny sukces trzeciej płyty – Silent Shout, - uznanej przez wielu krytyków i najważniejsze branżowe magazyny za najlepszy album roku 2006, wskazywał, że rodzeństwo Dreijer na stałe zajęło już czołową pozycję pośród kapel łączących elektroniczne eksperymenty z przystępną i melodyjną muzyką, dlatego też niewielu spodziewało się, że kolejnym krokiem w karierze Karin Andersson będzie całkowicie solowy projekt. Wydana w tym roku płyta Fever Ray czerpie co prawda pełnymi garściami z dorobku macierzystego zespołu Andersson, oferując słuchaczom sprawdzoną mieszankę introwertycznych tekstów i kompozycji opartych na cyfrowych brzmieniach, pokazuje jednak dużo mroczniejsze oblicze skandynawskiej wokalistki. Świat opisywany w piosenkach Fever Ray to cywilizacja na skraju upadku, miejsce przed którym trzeba się schronić, a najlepszą obroną staje się muzyka. Pozornie wyprana z emocji, pełna syntetycznych, prawie industrialnych brzmień, niepokojąca i przywodząca na myśl depresyjne dokonania zespołów zimnofalowych, niesie jednak ze sobą spory ładunek nadziei, głównie za sprawą niesamowitego głosu Karen, który niepodzielnie panuje nad całością materiału.

Jedyny koncert Fever Ray podczas 4 Festiwalu Tauron Nowa Muzyka można już teraz zaliczyć do najważniejszych wydarzeń muzycznych, jakie odbędą się w tym roku w Polsce, będzie on bowiem okazja do zapoznania się z twórczością jednej z najbardziej oryginalnych i nieprzewidywalnych artystek ostatniej dekady.


Planningtorock

Miłośnicy przekraczających wszystkie ograniczenia awangardowych brzmień i olśniewających wideo instalacji nie powinni natomiast przegapić koncertu Planningtorock. Ukrywająca się pod tą nazwą performerka i wokalistka Janine Rostron, porównywana czasem do Janis Joplin, wydała jak dotąd jeden album – opublikowany w 2006 roku „Have It All”, jednak jej prawdziwym żywiołem są występy na żywo.
Chociaż na scenie jest tylko ona, otoczona instrumentami i projektorami wideo, to koncerty Plannigtorock stanowią widowisko, w którym pojawia się wiele postaci. Wokalistka przybiera liczne maski i kostiumy, tworząc wielogłosową mieszankę opowieści połączonych z muzyką, w której śpiew operowy łączy się z hip-hopem, spektaklem teatralnym i klimatem undergroundowego klubu techno. Podczas występu w Katowicach artystka zaprezentuje materiał ze swojego długo oczekiwanego, drugiego albumu „Black Humber”.

Line up

Rondo Sztuki
13.00 - Warsztaty fotograficzne: Paweł Fabjański

Live Stage
18.00 - Oszibarack
21.00 - PlanningtoRock
22.00 - Jon Hopkins
00.00 - Fever Ray

Club Stage
19.00 - Minoo
21.00 - C.H. District
23.00 - Tim Exile
00.00 - Zova
01.00 - Flying Lotus
02.30 - Hudson Mohawke


Strona festiwalowa:
www.festiwalnowamuzyka.pl

Organizator:
www.moremusicagency.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_