Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

10-05-2008, sobota

Gigolo Exclusive

Rondo Sztuki, Katowice
DJs:
Paul Mogg of Psychonauts (Mowax/Gigolo Rec UK)
Coffie (Fetish/Inq)
K.Mill (Fantomas Crew)
Bilet:
10 zł przedspredaż / 15 zł w dniu imprezy
Start: 21:00

Czy Paul Mogg przyniesie do Katowic powrót wielkiej fali electro, którą już bardzo mocno czuć w Paryżu? Boys Noize czy Justice to wszak nowe ikony imprezowe na które warto zwrócić uwagę.

Ale zacznijmy trochę od historii. Był czas kiedy brytyjski Bristol okazał się dla nowych brzmień jednym z bardziej wpływowych i zarazem medialnych miast w Europie. Nie chodzi tutaj tylko o masowo adorowany trip-hop ale także o bardziej zakręcone brzmienia nowej elektroniki.

Luke Vibert, dj Shadow, Unkle czy dj Krush - żyjące legendy bristolskiego MoWax. Ich równie uzdolnionymi kumplami z wytwórni byli the Psychonauts. Ci jednak dość wcześnie porzucili wyspiarskie otoczenie i zabierając zebrane doświadczenie odważnie wpisali się w dorobek International DeeJay Gigolo. Wytwórni ideowo im bliższej, muzycznie bardziej zróżnicowanej i przez to życiowo ciekawszej.

W tej perspektywie pewnym zaskoczeniem może wydawać się to, że pierwszy album Psychonauts „Song for creatures“ przyniósł jednak muzykę typowo wyspiarską. Pełną leniwych choć muzycznie i aranżacyjnie wypieszczonych kawałków. Mimo, że różna od stereotypu „muzyki z Gigolo“ została bardzo dobrze przyjęta na Starym Kontynencie i przyniosła także kilka prawdziwych klubowych przebojów.

Największym z nich bez wątpienia stał się „World Keeps turning“, który doczekał się niezliczonej ilości mixów i był ozdobą bardzo wielu mixowanych albumów (np. Superpitcher „Today“ czy kompilacje londyńskiego Fabric). Ilość mixów, ich zróżnicowanie a także zainteresowanie nimi, było tak duże, że dj Hell zdecydował się „wypuścić“ na Gigolo album (2x12) tylko z tymi mixami.

Na polu sztuki djskiej Psychonauts od wielu już lat reprezentuje Paul Mogg. W swoich setach, nie boi się on używać kontrastowych połączeń. Bez wahania łączy ambitne kawałki z klubowymi killerami, dzięki czemu uzyskuje zaskoczenie i buduje nową „jakość“.

Gwarantuje to niezwykłą, absolutnie niebanalną a jednocześnie bez dwóch zdań szalenie energetyczną zabawę. W perspektywie swojego wieloletniego doświadczenia didżejskiego – zaczynał przecież w połowie lat 90-tych – nabrał koniecznego dystansu nie tylko do muzyki.

Dzisiaj dzieląc życie pomiędzy Paryż gdzie mieszka – to miasto jest wszak azylem i wylęgarnią dla nowego elektro i Berlin gdzie ma studio - udziela się w bardzo wielu różnych projektach.

Od produkcji HipHopowych do aranżacji didżejskich dla Roisin Murphy na żywo. W swoich setach udowadnia, że najważniejsza jest wyobraźnia i styl… i odrobina zawsze dobrego electro.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_