Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

31-12-2007, poniedziałek

Sylwester 2007 w Hipnozie i Elektro

Jazz Club Hipnoza, Katowice
DJs:
Dj Food (Ninja Tune)
DK (Ninja Tune)

Fisz & Envee (Asfalt Rec.)
Bilet:
130 zł / os.

więcej informacji: (032) 785 71 31DJ FOOD

Lekcja Historii.....
DJ Food był wieloma osobami do momentu kim jest teraz. Najlepszy opis to, po prostu 'pożywienie dla djów'. Proste jak odwrócenie płyty - przerzuć na druga stronę, a usłyszysz cos całkowicie innego.

Oryginalnie produkowany przez Coldcut projekt DJ FOOD rozpoczął się w 1990 roku wraz z wypuszczeniem płyty Jazz Brakes Vol 3,ktory stal się najwcześniejszym albumowym sukcesem label`u. Złożyły się na niego nie tylko efektowna kolekcja breaków, loopów i sampli idealnych do mixowania, remixowania i produkowania-ale również doskonała kolekcja funky jazzu & hip hopowych melodii, które można ciąć tak samo w klubach jak i w domowym zaciszu...
Kolejne albumy Jazz Brakes Vol 4 i 5 współtworzone z PC (DJ`em i producentem) udowodniły, że ich muzyka wyprzedza nasze czasy. Ostatni z albumów DJ Fooda wzbogacił swój smak o dodatki z kuchni latin, dub, techno, ambient, tribal, african i jungle przyprawiając to wszystko funk`iem. Album 'A Recipe for Disaster' (październik `95) był świadomym zerwaniem z albumami Jazz Brakes aby umożliwić stworzenie tożsamości samodzielnego artysty "Muzycznego Szefa Kuchni". No i w lutym `96 zaserwowano nam album 'Refried Food', który zawierał remixy track`ów ze wszystkich 6 LP. Nowy album PC i Strictly Keva był przygotowywany w ściśle tajnych kuchniach całego Londynu. Przy układaniu nowego menu pomagali różni goście, m.in. Bundy K. Brown (ex-Tortoise, Directions in Music, Pullman) i Ken Nordine (jazzowy poeta lat` 60).

Ale kto naprawdę przygotowuje jedzenie? Wiemy, że za początek całego kulinarnego zamieszania z seriami DJ FOOD na Jazz Brakes w latach `90 odpowiedzialni sa Matt Black & Jonathan More (aka Coldcut). Po drodze spotkali Patricka Carpentera (PC) i wtedy luźno współpracująca ekipa zaczęła formować się w grupę podobnie myślących ludzi, którzy przybyli na imprezę w jednym celu. Do grupy wciągnięci zostali również Paul Brook, Paul Rabiger, Strictly Kev, Issac Elliston i in.

Podczas trzymania ręki na DJskim pulsie, Matt i Jon nie mogli i nie chcieli grac dwa razy tej samej nocy pod aliasami zarówno Coldut jak i Food. Zatem PC i Strictly wystąpili z szeregu by reprezentować Food`a na wszystkich klubowych stołach świata. Przepis się sprawdzał dopóki PC nie postanowił skupić się na swej współpracy z the Cinematic Orchestra, pozostawiając Strictly Keva by mógł sam mieszać na patelniach.

Dziś Kev jeździ po całym świecie i tworzy jedyne w swoim rodzaju zamieszanie za deckami. Jest niesamowicie wszechstronny, zarówno pod wzglądem różnorodności serwowanych melodii jak i prezentowaniem swych umiejętności na deckach. Doprowadza tłumy do szaleństwa częstując ich mixami jazzu, funkowych breakow, bootlegow, hip hopu rozbudowując seta do drum & bass`owego crescendo.
DJ Food to wybuchowa mieszanka, która wprawia innych DJi w zwątpienie!!!

Strictly Kev Oddany Ninja, który wyszedł z cienia po latach solidnego DJowania z Coldcutem w niezliczonej ilości klubów i w ich cotygodniowym radiowym show "Solid Steel".
We wczesnych latach 90tych Kev spotkał Matta Blacka, zaczął projektować grafikę i różne inne obrazki dla Ninja Tune oraz dobrał się z PC aby uformować 'publiczna' twarz DJ Food`a pojawiającego się za 4 deckami w klubach na całym świecie. Po pracy nad rozmaitościami Food`a i Coldcut`a spokrewnionymi z projektem PC, teraz jako oficjalna twarz DJ Foods wraz z DK przygotował dla nas kolejne danie…. : 'Now, Listen Again'.

Zadaniem płyty jest zmusić słuchacza, by posłuchał jej znowu, i znowu, i znowu.
Ford I DK chcieli stworzyć coś, co przetrwa próbę czasu, muzyczna mieszankę, której będziemy chcieli posłuchać za 5, za 10 lat. Coś, do czego będziemy wracać bez względu na panujące trendy i modę. I chyba im się udało….DK czyli Darren Knott

Jeden z filarów mobilnej załogi radiowego show „Solid Steel presents”.
W 2001 roku razem DJ Food`em wydali płytę „solid steel presents” , płytę z mixami nakładem Nina Tune. Grali tez razem na 4 gramofony na calym swiecie.
W krotce po wydaniu plyty Solid Steel, CD z mixami zostal okrzykniety przez magazyn Q, DJ Magazine, Time Out i Seven kompilacja roku, , zas Jockey Slut i Dadze and Confused nadali plycie miano „kompilacji miesiąca”.

DK grywał we wszystkich zakątkach świata, by wspomnieć tu turecką lażnie na Węgrzech, na szczycie gór w Szwajcarii czy też jako opening artist dla Prodigy w Grecji, gdzie wybuchły nieoczekiwane zamieszki.

Oprócz grania w postaci płyt. Często SA to płyty zapomniane, a nawet nigdy nie zapamiętane.
Jego sety są odzwierciedleniem wieloletniego płytowego zbieractwa, Jako styl gry to eklektyczna mieszanka poczynając od Jazzu, przez Dum`n`Bass, Hip Hop, brzmienia Funk`owe, nie pozwalając, by jego gra była grą jednego stylu muzycznego i tworzenia muzy, DK znany jest tez słuchaczom audycji radiowych w Londyńskim Kiss FM czy BBC London, gdzie obok Coldcut i DJ Ford, DK prezentuje prawdopodobnie najlepsze mixy jakie można było usłyszeć na antenie.

Grywa na pokazach mody, solowych występach, jest stałym artysta zabawiającym publikę w Nowojorskich nocnych klubach – ze wszystkich wycieczek przywozi pamiątki.


Fisz

czyli Bartosz Waglewski, ur. w 1978 roku w Warszawie. Pochodzi z dość muzykalnej rodziny, gdzie ojciec Wojciech Waglewski i brat Piotrek (Emade, DJ Mad), również są znanymi artystami muzycznymi.

Styl Fisza nie mieści się w jednym gatunku muzycznym. Na początku był członkiem hip-hopowego warszawskiego zespołu RHX Skład. Na pierwszym solowym albumie Polepione Dźwięki, nadal ocierał się o hip-hop. Później rozpoczął eksperymenty muzyczne między innymi z jazzem na płycie F3, by na samym końcu wrócić do swoich hiphopowych korzeni na płycie Piątek 13. Jest artystą alternatywnym. Pisze teksty, zwykle oparte na zabawie słowem. Zajmuje się także malarstwem- studiował na Europejskiej Akademii Sztuk (żona Fisza- Marta razem z jego matką, Grażyną, prowadzi galerię "Białko" w domu handlowym "Galeria Ursynów". Przez pewien czas pracował także w radiu (Program Trzeci Polskiego Radia).
Fisz zdobył 8 nominacji do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk. W 2000 roku został nominowany w kategorii fonograficzny debiut roku oraz album roku rap / hip hop ("Polepione dźwięki"). W 2001 roku kolejna nominacja album roku hip hop ("Na wylot"). W 2003 Fisz i Emade jako Tworzywo Sztuczne zostali nominowani w kategorii album roku muzyka klubowa ("F3"). Tworzywo Sztuczne zdobyło nominację do Fryderyka 2004 za album roku muzyka alternatywna ("Wielki Ciężki Słoń"). W tej samej kategorii nominowano w 2005 roku album "FRU!" Fisz Envee. W 2006 roku Fisz razem z bratem Emade otrzymał dwie nominacje do Fryderyków - album roku hip hop / r&b ("Piątek 13")i grupa roku (FiszEmade). Fisz zdobył nagrodę Machiner 2000 w kategorii "Płyta niszowa" oraz za sprawą Pawła Sito, wówczas szefa Radiostacji, nominację do "Paszportu Polityki" w kategorii "Jazz, Rock, Pop, Estrada". "Polepione dźwięki" wybrane zostały polską płytą roku 2000 przez redakcję pisma "Fluid".

Hiphopowy miesięcznik "Klan" nazwał Fisza "najlepszym / najważniejszym wykonawcą polskim 2001", jego brata Emade "najlepszym / najważniejszym producentem polskim 2001" a video do singla "Tajemnica" - "najlepszym klipem polskim 2001". Album "Na wylot", otwierał listę "najlepszych / najważniejszych płyt polskich 2001". Otrzymał "Ślizgera 2001" w kategorii "Osobowość". Album "F3" został (obok 4 innych albumów) wyróżniony w podsumowaniu roku 2002 pisma "Klan" za - "wyjście poza hip-hop".

W tym samym podsumowaniu wyróżniono producenta płyty – Emade - "za organiczne i elektroniczne smaczki "F3" (obok 4 innych producentów). Kolejnego współ-wyróżnienia doczekał się także pochodzący z albumu singel "Sznurowadła" ("za chilloutowy niepokój") i teledysk do tego utworu autorstwa Tomasza Nalewajka ("za krew i umywalkę"). W kwietniu 2005 roku cała trójka - Fisz, Emade oraz ich ojciec Wojciech Waglewski- otrzymała wspólnie (obok 4 innych wyróżnionych) "Fenomen", nagrodę tygodnika "Przekrój". W styczniu 2007 otrzymał razem z Emade Paszport Polityki w kategorii pop-rock-estrada za (jak napisano w uzasadnieniu): "twórcze poszukiwania i wyznaczanie standardów na krajowej scenie, nową definicję hip-hopu i konsekwentny kurs pod prąd". Fisz Emade otrzymali również nominację do nagrody Asy Empiku w kategorii najlepszy album hip hop 2006 za "Piątek 13".


Envee

czyli Maciej Goliński. Uważany za jednego z najlepszych DJów w kraju, to człowiek orkiestra. Multiinstrumentalista. Wraz z Maceo Wyro tworzy duet Niewinni Czarodzieje, który jest nie tyle konwencjonalnym zespołem a raczej grupa artystów połączonych wspólną ideą tworzenia nowej muzyki na bazie soulu, jazzu i innych klasycznych gatunków, wpisanych we współczesny kontekst. Kolektyw znany jest na świecie dzięki londyńskiej wytwórni Fluid Ounce jako Innocent Sorcerers. Nakładem FO ukazały się dwa 12" single Innocent Sorcerers (m.in. z udziałem szkockiego wokalisty Joseph'a Malik'a). Envee w równym stopniu zafascynowany jest europejską elektroniką z pogranicza nu-jazzu, jak również polską tradycją tworzenia piosenek z lirycznym przesłaniem.

Jego utwory zostały wykorzystane jako ilustracja muzyczna w filmach: "Egoiści", "Wtorek" oraz wydane na płytach z oryginalną ścieżką dźwiękową. Znalazł się również na kompilacjach: "Klubokawiarnia", "Transheteroelectro", "Radio Leniwa niedziela". Aktywny koncertowo - w Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Szczecinie Na swym koncie ma miedzy innymi współprace z teatrami Usta Usta (m.in. "Rzeźnia Lila Róż") i Porywacze Ciał ("Best uf”) Polskim Teatrem Tańca ("Dancing Hz") oraz z Michałem Znanieckim ("Innocenti Czarodzieje"). Ponadto jego utwory zostały wykorzystane w słuchowiskach radiowych i niezależnych, undergroundowych produkcjach audiowizualnych.

Od 2001 mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie jako DJ w stołecznych klubach kręci winylami oraz w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i Szczecinie.
Na stałe współpracuje z instrumentalistami i wokalistami takimi jak Alecsundrae, Barry Salone, Bartek Wojciechowski, Ewa Nawrot, Jacek Piskorz, Jarek Niemiec, Marysia Sadowska, Paweł Pełczyński, Zoltan Kiss. Był współproducentem kilku utworów na albumie Marysi Sadowskiej. Wraz z Andrzejem Smolikiem tworzy duet Poika. Jako DJ występuje w eksperymentalnym koncertowym projekcie Tomasza Stańko.
W 2003 r. w Polsce ukazał się pełnopłytowy debiut Envee nakładem wytwórni Kayax pt. "Envee i Niewinni Czarodzieje", efektem tego albumu był również udział w kompilacji "Panorama- Nu Europa Fusion" monachijskiej oficyny Perfekt Toy oraz "Jazz no Jazz vol.2" włoskiej Energy Productions. Jest pomysłodawcą i producentem re-aranżacji utworu "Find our love" autorstwa berlińskiego duetu Slope, która ukazała się nakładem wytwórni Sonar Kollektiv, prowadzonej przez światowej sławy kolektyw Jazzanova.

Ma na koncie wiele wydawnictw, m.in. dla takich wykonawców jak Futro, Husky, Kameral Projekt, Kasa, Marysia Sadowiska, Miennta, Modfunk, Reni Jusis, Smolik, Tworzywo Sztuczne.

Znalazł się na takich krajowych kompilacjach, jak "Transheteroelectro", "Klubokawiarnia", "Radio Leniwa Niedziela". Programowo beznurtowy, miłośnik muzyki z wyraźnym sonicznym hologramem HQ, który stara się umieścić również we wszystkich swoich nagraniach. Jeden z lepszych didżejów w kraju.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_