Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

10-11-2007, sobota

By The Sea Tour

Rondo Sztuki, Katowice
DJs:
Wiosna (Addiction 3miasto) voc
Ros (Sabbia/Addiction 3miasto)
Benito (break da funk W-wa)
Bilet:
free
Start: 20:00

„Drum’n’bass nie umarł. Choć gatunek swoje największe chwile przeżywał pod koniec ubiegłej dekady, wciąż ma się dobrze. Naturalnie, prawdziwym zagłębiem połamanych rytmów były i pozostaną Wyspy, niemniej na naszym rodzimym podwórku również zdarzają się rzeczy ciekawe. Ewidentnym tego przykładem jest vinyl „By The Sea” firmowany szyldem Sabbia feat. Sqbass.
Sqbass zasłynął ostatnio znakomitym występem w numerze „Tricks” promującym solowy album Noviki. Sabbia z kolei, dla mniej wtajemniczonych, to projekt DJ Ros’a, jednego z współtwórców polskiej sceny d’n’b, Sieraka i współpracującego NasQ. Najnowsza kolaboracja zaowocowała kawałkiem „By The Sea”. Smakowity to kąsek do wieczornej nadmorskiej konsumpcji. Funkująca gitara, klawisze rodem z lat 70-tych, żywe brzmienie, całość podlana atmosferą kreowaną przez mistrza LTJ Bukema czy Adama F z czasów albumu „Colours”. Dynamicznie a przy tym wyjątkowo miękko.
Na drugiej stronie znajdziemy remiks dokonany przez Raya Keitha, człowieka który współpracował m.in. z Orbital i Moby’m..”
Ania Rogowska vel Wiosna

Muzyka była w jej życiu od zawsze. Już w wieku niemowlęcym jej krzyki - bez nutki fałszu - koiły uszy obecnych. Pierwszy raz publicznie zaśpiewała jako 7latka w kościele. Jako nastolatka była członkiem grupy „Ten Sing” działającej w polskiej YMCA, gdzie rozpoczęła nieśmiałe próby śpiewu z akompaniamentem.
Z biegiem czasu zainteresowała ją muzyka średniowieczna - grała na harfie i śpiewała w Zespole Muzyki Dawnej, z którym wystąpiła na wielu światowych festiwalach m.in. w Portugalii i Belgii. W późniejszym czasie była solistką chóru gospel - "Joyful Gospel Choir", działającym w Gdyńskiej YMCA, co uważa za najważniejsze doświadczenie w jej karierze wokalnej. Od końca 2003 roku aktywnie współpracowała ze Stowarzyszeniem Muzyków LIVEACT, co owocowało regularnie organizowanymi jam sessions w klimacie funky i reggae oraz koncertami projektu "Plażowicze". W lipcu 2004 pojawiła się na "I GDYNIA BLUES FESTIVAL", wspomagając grupę "Debesters".

Wiosna od maja 2005 roku współpracuje z Dj Rosem i Addiction Records, gdzie realizuje się w brzmieniach drum&bass'owych oraz muzyce kwalifikującej się jako 'nowe brzemienia'.

Jej umiejętności wokalne nie przeszły tez bez echa w środowisku hiphopowym (nagrania z: Elegans, dj Wojak), w 2005 roku wystąpiła gościnnie na płycie solowej Eldo i Bitnix „Człowiek, który chciał ukraść alfabet”, gdzie zmierzyla się ze stylistyką broken beat oraz na polskiej scenie smooth jazzowej, czego efektem są występy z tak genialnymi muzykami jak: Irek Wojtczak, Staroniewicz, Grzywacz, Bukowski. Wielokrotnie występowała w audycjach radiowych m.in. w Radiu Bis. Występowała w klubach w całej Polsce, a także na festiwalach takich jak „Coca-cola Music Festival”, co sprawiło, że jest kojarzona jako wokalistka otwarta na eksperymenty muzyczne i ludzi.


ROS

Historia dja Ros'a - niekwestionowanego współtwórcy sceny Drum&Bass w Polsce ma swe źródło we Włoszech. Tam na początku lat dziewięćdziesiątych totalnie zainfekował się muzyką klubową, która w Polsce w tym czasie była w stadium embrionalnym. Kiedy wrócił po 5 latach (1995) uznał, że jego obowiązkiem jest rozsiać wirus dobrej zabawy w ojczyźnie, czego efektem była współpraca z legendarnym warszawskim klubem Blue Velvet. Prezentował tam jazzujący house rodem z Chicago i Nowego Jorku. W międzyczasie w ramach promocji muzyki klubowej działał w pierwszym w Polsce sklepie winylowym „Analog Record Shop”. W 1997 gdy scena house uległa nasyceniu, Ros poczuł niedosyt. Zauważył, że nie to co gra aktualnie, tylko atmosferyczne brzmienia wytwórni Good Looking wprowadzają go w ten błogi stan, który czuje człowiek, będąc w swoim żywiole. Klamka zapadła. Na początku wprowadza tę muzykę na chillouty, gdzie przy jego lejących dźwiękach rozpłynął się niejeden imprezowicz. W tym samym roku wraca do Włoch, gdzie przez kolejne 8 miesięcy ładuje baterie i rozwija swoje horyzonty muzyczne, grywając przy tym w lokalnych klubach.

Fakt, że w styczniu '98 po kolejnym powrocie z Italii osiadł na stale w 3miescie, zaważył na dalszych losach (sub)kulturalnych tej aglomeracji- pojawił się człowiek, który bez wahania zaczął szerzyć praktycznie nieznane dotąd trendy muzyczne. Na początku 1999 roku powołuje do życia projekt o nazwie SABBIA KRU, łączący występ: Dja (Ros), MC (RDW), scratcher’a (Cent) i instrumentów na żywo (DominikTrębski). Skład pełen dynamiki, reprezentujący uderzenie mocniejsze niż dawniej, skierował uszy wielu słuchaczy w stronę drum&bassu, wzbudzając coraz większe zainteresowanie tym gatunkiem. Działalność Rosa nie ograniczała się tylko do „clubbingu”, ambitniejszym projektem była np. trasa koncertowa z sesyjnymi muzykami jazzowymi- Janem Plutą (perkusja) i Krzysztofem Scierańskim (bas) w 2001 roku, która promowała D&B i Jazzy Breaks pośród innej grupy odbiorców, a zarazem miała na celu stworzenie mostu porozumienia miedzy zywą sceną muzyczną a klubową. Na początku 2002 otwiera sklep z vinylami ADDICTION records w Gdyni. Obecnie już nie istniejący.

Mimo ciągłej intensywnej obecności na scenie znajduje jeszcze czas na produkcje (Addiction dziala tez jako label czyli wydawnictwo winylowe.), te natomiast znajdują uznanie w wytwórniach fonograficznych, czego efektem są:
-remix dla formacji SPACE JUNKIE z Pragi
-remix dla KOMBI ” Slodkiego Milego Zycia” (promo Addiction rec. ADDICT001),
-SABBIA feat SQBASS – By The Sea - original / Ray Keith rmx. (grany przez LTJ Bukem, Nookie, Makoto, A.I., Big Bud, Pete Rann, Ray Keith i inni)
-NASQ&ROS – Higher
-NASQ&ROS – Rythm Blows My Mind

Trzeba zaznaczyć, że od 2004 roku Sabbia jest już tylko producenckim duetem Ros + Sierak, współpracującym z muzykami i wokalistami takimi jak: NasQ (producent, aranżer, instr. Klawiszowe), Sqbass(wokal), Wiosna (wokal), Dominik Trębski (trąbka), Panek (trąbka), Vongues (perkusjonalia). Aby dopełnić wizerunek człowieka zaczarowanego tym co robi nie można zapomnieć o działalności organizacyjnej Rosa. Cykl ADDICTION NIGHT, jest marką rozpoznawalną i kojarzoną z wysoką jakością. Zagrali na nim miedzy innymi: LTJ BUKEM & MC CONRAD (glr. UK),MAKOTO & DEEIZM (glr. UK), CYANTIFIC (Hospital rec. UK), NOOKIE (good Looking. UK), A.I. (V rec. UK), JOHN B (beta rec. UK), SKC (tactile. HUN), RAY KEITH (dread. UK), METRO & MC WHITE (Hard Edged rec./GER), DREAZZ & FALCON & MC DART (citrus rec./ fokuz rec. NL) REGGE (rotation USA), BABY LN (Prague. CZ), LIEBER & MC DABEE (odessa. UKR), IM CYBER (shadowbox CZ), w najlepszych klubach na terenia całego kraju.

W styczniu'07 Ros'em zainteresowała się londyńska agencja bookingowa www.strictly-Digital.com Można go tam znaleźć obok Makoto, Nookie czy A.I. ...
W kwietniu'07 ruszyło też studioAddiction gdzie wraz z Mad'em i Sierakiem realizuje swoje pomysly muzyczne.
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_