Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

17-11-2006, piątek

Kanał Audytywny

Kinoteatr Rialto, Katowice
DJs:
Kanał Audytywny - live

+ dj Cuefx (silesian bankiet union)
Bilet:
20 zł (ilosc biletów ograniczona)
Start: 20:00

bilety do nabycia:
kasy kinoteatr Rialto tel (032) 251 04 31
Dekadencja Private Club Katowice ul. Mariacka 20
rezerwacje - festiwal@fantomas.com.plKANAŁ AUDYTYWNY

Co to, kto to?
Kanał Audytywny to niezależny projekt muzyczny skupiający wielu muzyków i łączący liczne idee. Artyści nie chcą definiować swojej działalności w kategorii jednego gatunku muzycznego, to co tworzą określa się raczej jako mieszankę abstract hiphop, trip hop, drum’n bass lub nu jazz, albo też jako stworzony przez nich „skirtotymiczny nondefinitiv”. Głównym celem jest swobodne poszukiwanie i eksperymentowanie, próba odnalezienia i wniesienia czegoś nowego na polską i europejską scenę lub też jak powiadają muzycy, po prostu zabawa i realizacja kilku subiektywnych pomysłów na muzykę. Hip Hop i tzw. Polish Jazz są tutaj jedynie bazą dla przeplatających się stylów. Kanał Audytywny ceniony jest przede wszystkim za niekonwencjonalne świeże pomysły i koncerty, na których zaskakujące aranżacje przeplatają się z rozbudowanymi improwizacjami.

Czy ma jakieś osiągnięcia?
Różnorodność osobowości artystów, charyzma lidera l.u.c oraz oryginalna mieszanka kilku gatunków muzycznych sprawiły, iż zespół w ciągu półtora roku od powstania (tj od 2002 r.)dorobił się kontraktu fonograficznego i wydał pierwszy krążek pt. „Płyta Skirtotymiczna”, który wielu dziennikarzy i słuchaczy okrzyknęło płytą roku 2004.
W ciągu 3 lat od powstania Kanał Audytywny zdobył następujące wyróżnienia:
- nominacja do Brylantów Dolnośląskich 2004
- nominacja do Ślizgerów 2004
- nominacja do nagrody YACH film festival za teledysk do utworu Spalony
- nominacja do Biserów 2005
- nominacja do Fryderyków 2006

Wideoklipy promujące płytę Skirtotymiczną („Pokonuje mile” i „Spalony”) znalazły się w
pierwszej trójce polskiej listy przebojów MTV.
Kanal wystąpił w 2006 roku na Heineken Open’er Festival, Creamfields, Off Festival w Mysłowicach oraz grał w ramach festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty.
Najnowsza płyta pt. „Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu” przeplata w sobie elementy hip hopu, trip hopu, jazzu, elektroniki i noisu. Zespół nagrywał m.in. z dj.Patrisia, Leszkiem Możdżerem, Adamem Baronem i Natalią Grosiak.
Wideoklipy oraz inne materiały o zespole dostępne pod:
www.hip-hop.pl

Dziś kanał audytywny to:
l.u.c - liryka, voc, flety, lap top, human beatbox
Spaso - gramofony, lap top
Adam Lepka - trąbka
Marcin Spera - kontrabas
Filip Danielak – perkusja i perkusjonalia

Dyskografia:
2003r. SPASOASEKURACJA
2004r. PŁYTA SKIRTOTYMICZNA
2005r. NEUROFOTORECEPTOREPLOTYKA
JAKO MAGIA BYTU
Więcej informacji o zespole na:
www.kanalaudytywny.com

Audytywna fala w mediach Niekonwencjonalność i oryginalność Kanału sprawia, iż projekt promują różnego rodzaju media: Gazeta Wyborcza, Laif, Dosdedos, interia.pl, o2.pl, hip-hop.pl, independent.pl, Polskie Radio Trójka, Polskie Radio BIS, MTV, POLSAT 2 i 4 FUN TV.

„Ciepłe, oryginalne i tak wysmakowane brzmienia w tak profesjonalnym wydaniu, że nie powstydziłby się ich żaden stary wyga.”
SŁOWO POLSKIE

„Gdy na czele hiphopowej awangardy stanęło Tworzywo Sztuczne, wydawało się, że ich pozycja zostanie niezagrożona, a tu proszę... Podkład potrafi rozjechać się a bardzo ciekawą stronę, instrumentaliści spisują się na medal a MC l.u.c flow ma potoczysty...”
FLUID

„Z rodzimym hip hopolo rzeczywiście ma niewiele wspólnego, przede wszystkim dlatego, że na poważnie pojawiła się tutaj muzyka a nie tylko monotonne bicie rytmu. Jest spokojnie, nieagresywnie a jednocześnie bardzo motorycznie... Dla wszystkich fanów ambitnego, hiphopowego muzykowania obecność obowiązkowa!”
GAZETA WYBORCZA

„Obszar ich poszukiwań muzycznych wykracza daleko poza teren wyznaczony przez monotonnie sklecone bity i słabe teksty (…) takiego nagromadzenia pomysłów, mieszanek dźwięków, zestawień, wariacji próżno by szukać na większości hip hopowych produkcji.”
RADIO BIS

"Neurofotoreceptoreplotyka jako magia bytu" to strzał nie tylko celny, ale i podwójny. Dwa nowe krążki kontynuują drogę obraną na debiutanckiej "Płycie skirtotymicznej".
Gęsty, hiphopowy rytm, potężna dawka oswojonej psychodelii, niepokój, ale z drugiej strony ciepłe jazzowe brzmienia kontrabasu i trąbki, dystans oraz poczucie humoru. Całość nie tyle do słuchania, co dowsłuchiwania się, choć na "Magii bytu" nie brakuje takich przebojowych perełek jak "Radiowa piosenka o niczym" (z rewelacyjnymi gościnnymi wokalizami Natalii Grosiak z wrocławskiego Mikromusic) czy bujająca "Klinika psychoromana". I te teksty! Na granicy celnej obserwacji, absurdu i ujmującego słowotwórstwa.
SŁOWO POLSKIE

"Wrocławski duet znikąd, bez układów i dużych pieniędzy, plasuje się dziś w czołówce polskich producentów. Brzmienie ich drugiego albumu po prostu powala. Wrażenie budują kontrabasowe pętle, wokalne wycieczki po skali (…) Trafiają się prawdziwie genialne, całość pozostawia jednak pewien niedosyt."
POLITYKA


More info:
www.kanalaudytywny.com
www.fantomas.com.pl
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_