Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron


Liczba wyświetlonych imprez: 1

13-05-2006, sobota

Minimalnie Kulturalnie 3

Quasar, Gliwice
DJs:
SLG (levelrecords,trentonrecords)
Erick Kowalski (minimalniekulturalnie)
KEN-G (gardenbeat)
Doris (minimalaniekulturalnie)
Bilet:
10 pln
Start: 21:00

SLG (levelrecords,trentonrecords)

SLG czyli Łukasz Seliga.
"Urodziłem się w 1979. Muzyką zajmuje się niejako z przymusu, ponieważ od dziecka gra mi ona w głowie, także jej tworzenie traktuje jako rodzaj mentalnego wypróżniania się. Co za tym idzie odbijają się w niej rożne doświadczenia, różne nastroje, fascynacje, dlatego przyjmowała ona nieraz bardzo różne formy od ambient po drill'n'bass. Jako 15latek zaczynałem od ostrego gitarowego grania, przy czym coraz bardziej zaczęły mnie interesować okołoindustrialne klimaty, wtedy tez na prymitywnym PC i prymitywnych trackerach zacząłem tworzyć elektroniczne podkłady. Lecz nagle dostałem kopa w twarz wczesnymi płytami Aphex Twin i Autechre, które mocno zmieniły moje spojrzenie na muzykę, a instrument od którego zaczynałem, czyli gitara, zaczął się coraz bardziej kurzyć.
Jako experimental-breakbeatowy CYBERJUNK udzielałem się w pierwszym Łódzkim live-actowym kolektywie, kilka utworów tego projektu doczekało się publikacji na kompilacyjnych CD. Z czasem breakbeatowe rytmy zaczęły mnie coraz bardziej nużyć i projekt ten uznałem za zamknięty, zaczynając eksperymentować i zdobywać nowe doświadczenia z syntezą i obróbką dzwieku w czasie rzeczywistym, kupując analogowe synteztory i eksplorując nowe mozliwości rozwijajacego sie software'u. W miedzyczasie ukazała sie płyta elektroakustyczno-ambientowego BAUBLISS, w którym sie udzielałem, oraz stworzyłem wraz z dwoma przyjaciółmi, eN i Pu, nowy eksperymentalny projekt SKEDOT, z ktorym gramy improwizowane koncerty łączace moje zamiłowanie do zawikłanych trzaskowo-szumowych rytmów, ambientowe tekstury eN i obsługiwane na żywo projekcje wideo Pu. Kolejnymi członkami skedota są przypadek i błąd, traktowane jako swiadomie stosowane srodki artystyczne, przede wszytskim jednak skedot stał się dla nas krokiem w strone "prawdziwego" grania na żywo, pracujemy tylko i wyłącznie na komputerach, lecz czujemy sie bardziej muzykami niz producentami. W międzyczasie wyklarowało sie brzmienie mojego nowego solowego projektu, z którym odważylem sie występować na żywo dopiero od sierpnia 2002, i który zacząl oscylowac w rejonach nowego micro-techno, co dało mi duza swobodę i mozliwość łączenia moich fascynacji "laboratoryjną" wręcz pracą nad brzmieniem i eksperymentami z sound-designem, z moją słabością do tanecznej rytmiki. W swoich produkcjach stosuję się do niepisanej zasady nie używania gotowych brzmień, prawie wszystkie brzmienia tworzę samemu, czasem jedynie zdarza mi się używać sampli starych analogowych automatów perkusyjnych, ale nigdy nie używam całych zestawów brzmień z tych beatboxow, tylko co najwyżej poszczególnych dźwięków, poddanych obróbce. Wiekszość bębnów i tak syntetyzuje samodzielnie. Pracuję obecnie nad materiałem, który pragę wydać, a zarazem, od kiedy udało mi się wyposażyć w odpowiedni sprzęt w postaci laptopa, coraz częściej występuje na żywo. Występy te potrafią przyjmować rożne kształty i temperaturę, raz tanecznie, innym razem eksperymentalnie, czasem delikatnejsze, czasem bardziej agresywne, ale zawsze mają wspólny mianownik mojego brzmienia"


Erick Kowalski (minimalniekulturalnie)

Erick Kowalski Koneser oraz kolekcjoner muzyki dlugo zanim zaczal mixowac w klubach ponad 9 lat temu.Jego sety to synteza elektroniczna minimalnych dźwieków z... elementami funka i electro (czasami) od jakiegos czasu Erick mieszka poza granicami polski gdzie razem z grupą Soundinn organizuje imprezy z gwiazdami sceny minimal.

www.soundinn.co.uk


KEN-G (gardenbeat)

Swoję przygodę za gramofonami rozpoczął w 2002 roku. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęca graniu. Preferowany przez niego styl muzyczny to: deep/minimal click deep house, a artyści których stawia sobie za wzór to m.in: Daniel bell, Steve Bug, Mathew Herbert.
Należał do gliwickiej grupy M.O.S
Gościł w klubach: Droga do Mekki/Wrocław, Zoom/Kraków, Inqubator/Katowice, Ego/Katowice eX.LEMON/Gliwice, Ozon/Racibórz, Zanzibar/Chorzów i w kilku innych klubach na Śląsku... Gra też na cyklicznych imrezach BOOM NIGHT.
Od 2005r. nalezy do grupy GARDENBEAT.(www.www.gardenbeat.pl).


Doris (minimalaniekulturalnie)

Jej zamiłowanie do muzyki elektronicznej sięga 1996 roku,
natomiast pasją zaraziła się w 2004 roku od członków kolektywu mekkatech soundsystem.
Dzięki nim poznała szersze horyzonty muzyki elektronicznej i totalnie się w nich zatraciła.
Pod koniec tego samego roku pojawiła się myśl o zakupie sprzętu. Od pojawienia się myśli do ich realizacji, nie minęło wiele czasu i w jej pokoju pojawiły się pierwsze płyty, gramofony i reszta sprzętu. We wrześniu 2005 roku pierwszy raz zagrała w klubie, od tego czasu dzieli się z innymi muzyką, którą kocha, a jest nią minimal, deeptechno i techhouse.
Do tej pory zgrała w takich klubach jak: egoclub (katowice), zanzibar (chorzów), zoom (kraków), inq (katowice), regres (bytom), zanzibar (jaworzno), qusar (gliwice), hds (tarnów), fsamras (gorzów wielkopolski)...
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_