Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Jamie Lidell - soulowa rewolucja w elektronice

"Niebiański głos elektronicznego podziemia", "śpiewa soul niczym Stevie Wonder", "Prince of Warp", takimi właśnie słowami opisuje się ostatnio postać oraz twórczość 32-letniego brytyjskiego wokalisty Jamiego Lidell'a. Swoje pierwsze kroki w muzyce stawiał podczas studiów. Tam też zaczęły powstawać pierwsze nagrania przy użyciu cymbałów i synthów, zafascynowała go także gra na puzonie. Z biegiem czasu odkrywał coraz to nowsze instrumenty oraz brzmienia. Później pierwsze nagrania na Sony EM4.19. Po wyjeździe do Londynu spotkał Jasona i Phila z legendarnej już dziś grupy Subhead. Wtedy też rozpoczął prawdziwą przygodę w profesjonalnym studio nagraniowym.

Słuchając obecnych produkcji, aż trudno uwierzyć, że jego początki to bardzo znane utwory z gatunku nu skool techno i eksperymental, nagrywane dla takich czołowych wytwórni jak Mosquito czy też Sativae. Od razu, więc widać jak wielką metamorfozę przeszedł ten artysta przez ostatnie lata. Wielu na pewno kojarzy go także z bardzo owocnej współpracy z znakomitym producentem Cristianem Voglem w projekcie Super_Collider, który wydał takie perełki jak "Head On" czy też "Raw Digits".

W roku 2000 Jamie, pod szyldem Warp'a wydaje swoją pierwszą solową płytę pod tytułem "Muddlin’ Gear". Płyta została oceniona nieco kontrowersyjnie. Jedni się zachwycali inni krytykowali. Jedno jest pewne - nie można było przejść obok niej obojętnie. Lecz prawdziwy rozgłos przyniosła mu chyba jego soulowo-funkowa płyta "Multiply" wydana w tym roku, również w wytwórni Warp Records. Tym razem wszyscy są zgodni w jej ocenie, znakomity materiał, którego nie powstydziłoby się wielu wielkich artystów soul. Po raz kolejny pokazane jest, że ten artysta wręcz uwielbia przekraczać wszelkie granice muzyczne, bo nawet w tym przypadku nie da się zaszufladkować tych produkcji do jednego gatunku. Liczne wywiady, oraz koncerty potwierdzają tylko jego wielkość. Jak sam twierdzi "to, czego brakuje muzyce elektronicznej, to fajna piosenka, która nie próbowałaby niczego udowodnić ani nie konkurowałaby w wyścigu z przestrzenią dźwiękową". Jednak sama płyta nie odda tego, co można usłyszeć podczas występu na żywo, gdzie dzięki improwizacji i niezwykłej ekspresji powstają czasem całkiem nowe brzmienia. Więc tak na prawdę nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać po tym wykonawcy. Mało tego, artysta jak już wcześniej pokazał lubi "dobrze wyglądać", nie polega to jednak na przyodzianiu jakiegoś gustownego garnituru, czy też najnowszych kolekcji mody. Jego przedziwne stroje to wręcz w abstrakcyjny sposób skrojone, postrzępione garnitury, bądź też kostium zrobiony z taśm video !!

Obecnie artysta przebywa w Berlinie, a jego występ w Polsce będzie dla nas nie jako debiutancki, ponieważ nie mieliśmy jeszcze okazji gościć go w naszym kraju. O stronę wizualną całego przedstawienia zatroszczy się kanadyjsko/angielski przyjaciel Lidell'a, Pablo Fiasco. Studiował w szkole filmowej, po której zaczął kręcić eksperymentalne filmy. Na swoim koncie ma także kilka produkcji o tematyce "wywrotowych politycznie dokumentów po surrealistyczne fikcyjne fantazje". Jego największą pasją jest rejestrowanie wszystkiego, co nas otacza: architektury miasta, uliczne graffiti, tłumy ludzi przechadzające się po ulicach, czyli zwykła szara rzeczywistość, aż dziw, że może to kogoś interesować. A jednak! Pokazy na żywo, w których ukazane są jego prace łączone z nagraniami cyfrowymi wraz z towarzyszącym występem Jamiego Lidell'a tworzą niesamowity klimat, który zapewne zagości także w Elektro klubie w Katowicach.

Dyskografia:
1997r. "Freekin The Frame" - Mosquito
1998r. "Safety In Numbers EP" - Sativae
2000r. "Muddlin Gear" - Warp
2005r. "When I Come Back Around" - Warp
2005r. "Multiply" - Warp

Jako Super_Collider:
-Darn (Cold Way O' Lovin') (Derrick Carter Mix)
-Limited Edition Remixes by Tom Middleton & Automator 
-You Loosen Me Human    
-Darn (Cold Way O' Lovin')
-Head On (2xLP)   
-It Won't Be Long
-Under My Nose
-Close To A Change
-Messagesacomin EP
-Raw Digits
-Radianations On The Rise (12")

KrzyHo
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_