Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Wywiady: Sonart Records

 

 

 Clubbing.slask.pl: Na samym początku w imieniu całego zespołu CSP składam gratulacje z okazji wydania "Got the Feelin", ale przede wszystkim z okazji powstania Sonart records.  Skąd wogóle taki pomysł? Przybliżcie nam pokrótce kulisy powstania i przedstawcie skład labela :)

 

Sonart Rec.: W zasadzie droga powstania była dość długa i kosztowna, wiązała się z dużą ilością wyrzeczeń i ukierunkowania na cel, który wspólnie osiągnęliśmy, za sprawa uporu Grzegorza(gregoryGRENDYsa) w dążeniu do wydania płyty Brzmienie Nocy. Gdy znaleźliśmy studio gdzie zrealizowaliśmy materiał , powstał pomysł na label. Pomysłem zainteresował się właściciel studia(Mike O’Neil)Tak się to właśnie zaczęło i teraz razem  tworzymy Sonart Records. A nieco później dołączył Andre de Cord.

 

 

CSP: Sonart records – dlaczego zdecydowaliście się na taką nazwę dla Waszego projektu?

 

SR: Tu akurat nie kierowaliśmy się jakimś czynnikiem” magicznym”. Lecz gdyby spojrzeć na to – to nazwa ma być krótka, chwytliwa i dość nietypowa. Jeden ze znajomych określił nazwę wytwórni tak: „Wiesz „son” to brzmi jak „sonic” bądź „sound”, a „art.” jako coś „artystycznego” i połączenie tego może stanowić sonart”  Albo:Sonar to urządzenie które wysyła dźwięki i w ten sposób „szuka”.No i zbitka sylab:son-art.   Więc możliwości jest dużo, my, powtarzam, nie kierowaliśmy się jakąś specjalną ideologią przy wyborze nazwy.

 

 

CSP: Trzeba przyznać, że wydanie w naszym kraju czegokolwiek nie należy do najłatwiejszych zadań. Z jakimi problemami borykaliście się podczas całego procesu związanego z wydaniem płyty.

 

SR: Odpowiemy tak: Zapraszamy do współpracy sponsorów. Cóż, przeważnie tak jest, że nowe inicjatywy , „młode” przedsięwzięcia borykają się z problemami  p.t. brak kapitału ;)

 

 

CSP: Jak długo zajęła Wam praca nad materiałem?

 

SR: To pytanie do każdego z nas.  Brzmienie Nocy ma już na swoim koncie płytę cd pt’’Brzmienie Nocy Grendy&Jazzy’’, Mike O’ Neil stworzył materiał w zasadzie w dwa miesiące i teraz wydaliśmy pierwszy utwór z szeregu jego propozycji muzycznych.

 

 

CSP: Dlaczego wybór padł akurat na tę produkcję?

 

SR: Ponieważ produkcja ta posiada naszym zdaniem znakomity feeling,chwytliwy lightmotive  idealnie pasujący na zbliżające się lato, okres wyjazdów, imprez, szaleństwa i miłych wspomnień. Taki właśnie jest Got the Feelin’ – utwór na lato, ze wskazaniem na: przyjemność.

 

 

CSP: Gdzie można kupić Waszą płytę poza witryną wytwórni?

 

SR: Aktualnie płytę można kupić tylko na naszej stronie, jednak  prowadzimy rozmowy z dystrybutorami krajowymi i zagranicznymi. Wszystko idzie w dobrym kierunku, więc w niedługim czasie płytę będzie można dostać w kraju i za granicą, w miejscach gdzie, wszyscy wiedzą gdzie takowych płyt szukać ;)

 

 

CSP: Siewierz – jak doszło do tego, że to akurat tam powstało studio Sonart rec. Rozumiem, że nie tylko czynniki ekonomiczne jak np wynajem pomieszczeń, miały na to znaczący wpływ.

 

SR: Nasze studio w Siewierzu znajduje się w pięknym

miejscu, pod lasem. Są tam jakieś pozytywne wibracje, sprzyjające

twórczym działaniom.

 

 

CSP: Cytat z Waszej strony „Wytwórnia podejmuje współpracę z polskimi artystami sceny klubowej - twórcami i dee jay's, promując nowe projekty z polską muzyką alternatywną”. Kogo więc w najbliższym czasie planujecie zaprosić do współpracy.

 

SR: Chęć stworzenia remiksu wyraził m.in. Angelo Mike. Swoje demo przesyła nam Soul T, a zainteresowanie labelem ciągle wzrasta. My sami też odpoczywać nie będziemy, chcemy jeszcze troszkę materiału wypuścić w tym roku na muzyczny rynek.

 

 

CSP: Właśnie, jest już kilka próbek kolejnych utworów do odsłuchu, czyżby miało to oznaczać rychłe pojawienie się kolejnej płyty? Kiedy możemy spodziewać się kolejnego winylowego krążka?

 

SR: Do końca roku wydamy jeszcze kilka EPek i jeden Album. W przyszłym tygodniu planujemy rozpocząć zdjęcia do teledysku Got the Feelin’.

 

 

CSP: Plany na najbliższą przyszłość?

 

SR: Zawojujemy Polską scenę klubową ;) za granicą też będzie o nas głośno ;)

 

 

CSP: w bardzo krótkim czasie na samym tylko Śląsku doszło do powstania dwóch labeli –Waszego i technicznego Silence!– czyli – ruszyło się. Czy według Was jest to początkiem wysypu rodzimych producentów i przełamaniu impasu naszych sąsiadów na szerokopojętą produkcję muzyki klubowej?

 

SR: Wydaje nam się, że uporem i ciężką pracą „u podstaw” można dojść do celu, jakim może być właśnie wytwórnia. Natomiast nie wydaje nam się, że to przełamanie jakiejś bariery. Może w pewnym sensie, ale wysyp nie rozpocznie się teraz, może w przyszłym roku, może za dwa lata. Zadowalające jest jednak to, że powoli nieformalne grupy, agencje skupiające DJów przestaną istnieć a wytworzą się pełnoprawne agencje może labele i jest to pewna nadzieja na uporządkowanie polskiego rynku muzyki klubowej, przy tym nie tworząc żadnych ograniczeń. A Silence! i my, to różne muzyczne klimaty. I dobrze, bo będzie stylistyczny porządek..  Jesteśmy dobrej myśli, gdyby tak nie było, to nie byłoby Sonart Records.

 

 

CSP: Pora, więc „zaatakować” zagraniczne rynki muzyczne. Czy w waszej opinii materiał wydawany przez Sonart rec. ma szansę przypaść do gustu naszym sąsiadom i na stałe zagościć w case’ach zagranicznych Djów?

 

SR: A czy w innym wypadku tworzylibyśmy Sonart Records? Zdecydowanie tak, stawiamy na jakość, na oryginalność i tym samym nie widzimy problemu by nie zaistnieć za granicą. To tylko kwestia czasu...

 

CSP: Teraz trochę z innej beczki: czym zajmujecie się pozamuzycznie?

 

SR: Nie mamy innych zajęć, bo żyjemy muzyką i z muzyki.

 

 

CSP: I ostatnie pytanie: czego Wam życzyć moi drodzy?

 

SR: Wytrwałości. Udanych produkcji. Sukcesów artystycznych.

Licznych fanów naszej muzyki.

 

 

CSP: W takim razie niech te życzenia w jak najkrótszym doczekają swojej realnej postaci. dziękuję, za poświęcenie nam tych kilku chwil. Wszystkiego dobrego :)

 

 

www.sonartrecords.com

Alicja
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_